Marauders Map – przerażająca aplikacja lokalizująca

Wtyczka do przeglądarki Chrome pozwoli wam poznać dokładną codzienną, cotygodniową lub jakąkolwiek tylko chcecie marszrutę każdej osoby która używa Facebookowego Messengera z włączoną opcją lokalizacji. Chore.

Wczoraj pisałem wam o tym, że po wpisaniu imienia i nazwiska w Google Maps, w przypadku sporej części osób wyświetlą się jej częste miejsca pobytu, tudzież takie, w których używa ona internetu (tekst znajdziecie tutaj), teraz chciałbym wam nakreślić kilka słów o programie, przy którym to co wyrabia mapa firmy z Mountain View to mały pikuś, nie robiący żadnego wrażenia. Rzecz się nazywa Marauders Map i została stworzona przez grupę studentów z Uniwersytetu w Cambridge. Ich wtyczka odnośnie miejsca/miejsc pobytu danej osoby, teraz czy w przeszłości, pokaże wam dosłownie wszystko, z dokładnością do jednego metra, o ile – tak jak już wyżej wspomniałem – udostępniła ona swą lokalizację w ustawieniach ich facebookowego Messengera.

Oczywiście często widzimy na „Fejsie” przy jakimś zdjęciu, poście, czy w prywatnej wiadomości skierowanej do nas, gdzie dana osoba w tej chwili była. Za pomocą Marauder’s Map jednak każdy będzie mógł o każdym użytkowniku pozyskać dużo bardziej szczegółowe info, wystarczy, że taka osoba, przemieszczając się, będzie miała przy sobie w tym czasie np. włączonego smartfona. I wszystko w majestacie prawa, bo jakkolwiek jesteśmy (często namolnie) zachęcani przez „dzieło” Zuckerberga do podawania różnych danych o sobie (a Facebook ma tak mocno rozwiniętą manię „podglądania” nas, że zapisuje nawet tekst, który wpisując we wiadomości do kogoś po chwili wykasowaliśmy, by zastąpić go np. inną frazą…), to ostatecznie wszelkie te informacje (i prawo do korzystania z nich…) udzielamy wszak dobrowolnie. Wtyczkę Marauder’s Map można nabyć najzwyczajniej w świecie – zaglądając na Chrome Web Store.

Źródło: ubergizmo.com, teknix.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...