You are here
Mario Kart Tour z datą premiery na iOS oraz Androida Gry mobile 

Mario Kart Tour z datą premiery na iOS oraz Androida

Mario Kart Tour doczekało się w końcu swojej daty premiery, choć na tytuł przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Jednak Nintendo nie zamierza marnować tego czasu, bo do sieci trafiły także nowe fragmenty rozgrywki, gdzie można zobaczyć, jaką transformację przeszła produkcja, by dopasować się do urządzeń mobilnych. Warto będzie czekać na nową grę?

Mario Kart Tour
Fot. Nintendo / Mario Kart Tour

Nintendo ma czasem bardzo dziwną politykę, jeżeli chodzi o udostępnianie swoich produkcji na przeróżne rynki. Niektóre z produkcji w ogóle nie trafiają na przykład na polski rynek i nie wiadomo, czy z najnowszą także tak się nie stanie. Miejmy nadzieję, że nie, bo klasyczne wyścigi w nowej i odświeżonej formie zapowiadają się wyjątkowo ciekawie. Przynajmniej na zaprezentowanym przez firmę fragmencie prezentującym gameplay.

Mario Kart Tour

Rynek gier bardzo się zmienił od czasów, kiedy pojawiły się na nim smartfony. Nie chodzi nawet o to, że powstają telefony, które stworzono tylko do tego, by grać w mobilne produkcje. Coraz więcej producentów, których wcześniej nie posądzilibyśmy o chęć skorzystania ze smartfonów jako źródła przekazu, publikuje swoje produkcje właśnie na nich. Nintendo już jakiś czas temu zauważyło, że na rynku gier mobilnych można całkiem sporo zarobić, a także trafić do użytkowników, którzy wcześniej nie mieli styczności z ich produktami. Nie dziwne więc, że kolejny tytuł zmierza na iOS oraz Androida.

Tym tytułem jest oczywiście Mario Kart Tour, które właśnie doczekało się informacji o dacie premiery. Nintendo oświadczyło, że tytuł zawita na platformę mobilną 25 września tego roku, czyli za niecały miesiąc. Mario Kart Tour będzie czwartą produkcją Nintendo, która zostanie wypuszczona na smartfony oraz tablety. Gracze mieli już możliwość zapoznać się z Super Mario Run, Animal Crossing: Pocket Camp oraz ostatnio z Dr. Mario World. Niestety, ale nie wszyscy mogli się z produkcjami zapoznać, bo na przykład Dr. Mario World w Polsce nie uświadczymy, a przynajmniej nie oficjalnie.

Gameplay Mario Kart Tour

Nie wiadomo jeszcze, czy Mario Kart Tour pojawi się także u nas, bo mamy podejrzenia, że niestety może się tak nie zdarzyć. Byłoby szkoda, bo zapowiada się naprawdę interesująco. Wyścigi zapowiadają się na dynamiczną rozgrywkę, która przykuje nas do ekranów smartfonów na długo. Oczywiście sam ekran został dostosowany tak, żeby pasował do pionowych obrazów, czyli wyświetlaczy smartfonów. Sama grafika także stoi na wysokim poziomie, a przynajmniej tak można sądzić po udostępnionych przez firmę materiałach.

Gracze będą mogli wybierać swoich zawodników tak, jak miało to miejsce w oryginalnym Mario Kart. Teraz będą także mogli na ulepszanie swoich pojazdów, by zostawiać w tyle przeciwników w jeszcze lepszym stylu. Ciekawe jest to, że niektóre z tras będą umiejscowione w prawdziwych lokacjach, a przynajmniej na takie są one stylizowane. Gracz będzie mógł więc ścigać się w Tokyo czy Paryżu. Nie zabraknie także bardziej „pokręconych” tras, a i dodatkowe bonusy zbierane podczas samych wyścigów dodadzą im smaczku. Na oficjalnej stronie gry można już zapisywać się do testów produkcji i liczyć na to, że ta jednak pojawi się w Polsce.

Nowe smartfony oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Nintendo / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment