Darmowe konto bankowe

mBank na sprzedaż. Zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku dają zielone światło

Zarząd i rada nadzorcza Commerzbanku zatwierdziły strategię biznesową „Commerzbank 5.0”, która zakłada m.in. sprzedaż akcji mBanku – informuje PAP powołując się na komunikat Commerzbanku.

Darmowe konto bankowe

Commerzbank posiada obecnie niecałe 64 proc. akcji mBanku. Informacja o możliwej sprzedaży pojawiła się po raz pierwszy 20 września w gazecie „Handelsblatt”. „Puls Biznesu” napisał, że bankiem może być zainteresowany PKO BP, który ma odpowiedni kapitał na przejęcia. Wówczas mógłby ziścić się scenariusz kolejnej repolonizacji zagranicznego banku.

Zakupu aktywów przez polski bank nie wykluczył premier Mateusz Morawiecki. – Generalnie jestem jak najbardziej zwolennikiem tego, żeby jak najwięcej własności było w polskich rękach. Jednak mamy do czynienia z gospodarką rynkową, z wolnym rynkiem i to są, po pierwsze, decyzje władz korporacyjnych poszczególnych instytucji finansowych, czy są one zainteresowane tymi aktywami – powiedział cytowany przez PAP Morawiecki.

Pod względem sumy aktywów mBank jest piątym co do wielkości bankiem w Polsce.  Obsługuje 4,5 mln klientów, z czego 3,9 mln w segmencie detalicznym. Dysponuje siecią oddziałów składającą się ze 143 punktów.

zobacz też:

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...