You are here
Metro 2033 Redux za darmo na Epic Store Games Gry pc 

Metro 2033 Redux za darmo na Epic Store Games

Epic Store Games kontynuuje swoją ofensywę, jeżeli chodzi o rozdawanie tytułów za darmo dla swoich użytkowników. Firma nie przebiera w środkach i tym razem postanowiła dać aż dwie produkcje z czego jedna jest wyjątkowa, ale nie ze względu na gameplay. Mowa o Metro 2033 Redux, które pochodzi z uniwersum, które fanom gier na komputery osobiste może się ostatnio źle kojarzyć. O co dokładnie chodzi?

Metro 2033 Redux
Fot. Epic Store Games / Metro 2033 Redux

W tym roku odbyła się kolejna premiera gry z serii Metro, która zatytułowana została Exodus. Sam tytuł został bardzo ciepło przyjęty przez graczy oraz krytyków, ale jego premiera odbiła się szerokim echem w Internecie z zupełnie innego powodu, niż można się było spodziewać. Otóż wydawca gry zadecydował o tym, że tytuł nie pojawi się na Steam, choć dało się wtedy już na niego składać zamówienia. Cóż, niesmak pozostał, a doszło nawet do sytuacji, gdzie sam developer starał się tłumaczyć, ale nie wyszło tak, jakby sobie tego życzył.

Metro 2033 Redux za darmo

Teraz Epic Store Games daje swoim użytkownikom możliwość ściągnięcia na swoje komputery Metro 2033 Redux za darmo. Czas jak zwykle w tym przypadku jest ograniczony, bo można to zrobić do 3 października. Warto się więc pośpieszyć, bo wbrew pozorom, szybko „zleci”. Tak o grze możemy przeczytać na stronie Epic Store Games:

„W 2013 roku świat został zniszczony w wyniku kataklizmu, a prawie cała ludzkość uległa zagładzie. Powierzchnia ziemi stała się trującym pustkowiem. Garstka ocalałych schroniła się w podziemiach moskiewskiego metra, a cywilizację człowieka znów ogarnął mrok średniowiecza. Jest rok 2033. Pod powierzchnią ziemi zdążyło się już urodzić i wyrosnąć całe pokolenie. Oblegane przez wrogów miasta przy stacjach metra walczą o przetrwanie – zarówno między sobą, jak i ze zmutowanymi koszmarami czyhającymi na powierzchni. Masz na imię Artiom. Urodziłeś się w ostatnich dniach przed kataklizmem, ale wychowałeś już pod ziemią. Nigdy nie udawałeś się poza obręb swojego miasta, lecz niezwykły splot wydarzeń zmusza Cię do wyruszenia w desperacką misję do samego serca metra. Musisz ostrzec resztki ludzkości przed straszliwym nadciągającym niebezpieczeństwem. Podczas swojej wędrówki trafisz do zapomnianych katakumb pod torami metra i zwiedzisz zrujnowane pustkowia na powierzchni, a Twoje decyzje zaważą na przyszłości całego rodu ludzkiego. Co, jeśli prawdziwe zagrożenie nie przychodzi z zewnątrz?”

Czy to zadośćuczynienie?

Mimo, że Metro 2033 Redux za darmo będzie dostępne przez kilka następnych dni, można odnieść wrażenie, że Epic Games chce trochę załagodzić sytuację, która rozgrywała się na początku tego roku. Gromy spadły wtedy zarówno na wydawcę Metro Exodus, ale także i na sam sklep, który w oczach wielu fanów zachował się po prostu nie fair w stosunku do graczy. Produkcja wylądowała tam na czasową wyłączność, a do samej sprawy musiał się odnieść także i Steam, który wtedy opublikował oświadczenie następującej treści:

„Sprzedaż gry Metro Exodus na Steam została przerwana z powodu decyzji wydawcy, by gra była tytułem ekskluzywnym dla innego sklepu. Producent i wydawca zapewnili nas, że wszelkie poprzednie zamówienia tej gry na Steam zostaną zrealizowane i posiadacze tej gry na Steam będą mogli uzyskać dostęp do niej oraz wszystkich przyszłych aktualizacji oraz DLC na Steam. Naszym zdaniem decyzja usunięcia gry nie jest fair w stosunku do klientów Steam, zwłaszcza po długim okresie przedsprzedaży. Przepraszamy klientów Steam, który oczekiwali, że grę będzie można kupić po jej wydaniu w dniu 15 lutego, ale zostaliśmy niedawno poinformowani o tej decyzji i mieliśmy niewiele czasu na poinformowanie wszystkich.”

Czy to wystarczy?

Jakby na to nie patrzeć, należy się cieszyć, że na rynku gier istnieje konkurencyjność, ale w przypadku platform umożliwiających zakup przez Internet, zaczyna powoli robić się zbyt tłoczno. Epic Games co jakiś czas „zgarnia” niektóre tytuły na czasową wyłączność, a co za tym idzie, niejako zmusza graczy do korzystania z ich usługi. Darmowe gry, tak jak Metro 2033 Redux mają zachęcać do korzystania z ich platformy i można założyć, że tak się też dzieje.

Firma postanowiła udostępnić jeszcze jeden tytuł w swojej ofercie, bez pobierania za niego opłaty. Chodzi o Everything, czyli grę, gdzie rządzimy tak naprawdę… wszystkim. Tak o produkcji możemy przeczytać na stronie:

„Everything to epicka, uhonorowana nagrodami gra symulująca rzeczywistość, w której możesz stać się wszystkim, co widzisz: zwierzętami, planetami, galaktykami i jeszcze dalszymi partiami kosmosu. Podróżuj między różnymi poziomami bytu i odkrywaj rozległy wszechświat wzajemnie powiązanych rzeczy, który nie narzuca celów, nie wyznacza zadań i nie ocenia. Everything to proceduralna, bazująca na zachowaniu sztucznej inteligencji symulacja natury widzianej z perspektywy wszystkiego we wszechświecie. Znajdująca się w grze inspirująca narracja filozofa Alana Wattsa oraz bogata ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Bena Lukasa Boysena pozwolą Ci zobaczyć życie w innym świetle.”

Everything znajdziecie pod TYM adresem, a Metro 2033 Redux wchodząc O TUTAJ.

Nowe komputery, laptopy oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Epic Store Games / Steam / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment