surruond360

Mevo, czyli kręć profesjonale video na Facebooka

Mevo oraz Surround 360 to kamery, które mogą odmienić to, jak postrzegamy video na Facebooku.

surruond360

Konferencja F8 dla devloperów przyniosła kilka interesujących nowinek. To, że Facebook mocno angażuje się w rozwijanie video na portalu chyba nikogo już nie dziwi. Dziwić może za to fakt, że jedna z zaprezentowanych na wydarzeniu kamer nie będzie dostępna w sprzedaży. Będzie ją można za to zbudować. O ile mamy bardzo dużo pieniędzy i samozaparcia.

Surround 360 to kamera z aż 17 obiektywami. Większość z nich (14) rozmieszczona jest na planie koła tak, by obejmowały wszystko co dzieje się dookoła. Dodatkowe trzy obiektywy fish-eye znajdują się na dole oraz górze urządzenia. Tym samym nakręcone video jest w pełni sferyczne i obejmuje pełne 360 stopni. Jakość wyjściowego obrazu oszałamia, bo dostaniemy rozdzielczość 4K, 6K lub 8K. By zapisać tak duży plik Surround 360 korzysta z zewnętrznych dysków.

Jeżeli chcielibyście zakupić taki sprzęt, to zapomnijcie. W sieci można znaleźć plany, które zostały specjalnie udostępnione przez twórców kamery i w ten sposób, każdy może sam zbudować kamerę. Wymagało to będzie oczywiście sporych nakładów finansowych oraz zaplecza technicznego i trudno sobie wyobrazić, że zwykły fan fotografii zdecyduje się na taki ruch. Wygląda więc na to, że Facebook przygotowuje grunt dla dużych firm, które planują kręcić treści specjalnie pod gogle VR.

http://www.youtube.com/watch?v=KAze1wH9TGc

Nie zapomniano jednak o tych, którzy planują ożywić swój profil czy stronę firmową poprzez nagrywanie filmów live. Mevo zostało stworzone z myślą właśnie o takich użytkownikach. Pierwszy raz tą małą kamerę zaprezentowano podczas tegorocznych targów CES, ale jej faktyczny debiut nastąpił dopiero teraz. Siłą kamery nie jest ani jej mały rozmiar, ani możliwość nagrywania w wysokiej rozdzielczości (4K), ale coś zupełnie innego. Korzystając z iPhone’a użytkownik widzi i na żywo może edytować film, a raczej wycinki kadrów. Automatyczne wykrywanie twarzy pozwala kierować obraz tylko na jedną osobę. Wygląda to jak niewielka montażownia, ale tutaj wszystko robione jest na żywo.

Mevo będzie mógł już kupić każdy, a jego cena w przedsprzedaży to niecałe 300 dolarów.

Źródło: Mevo, Facebook
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...