Office 2019

Microsoft Office 2019 kosztuje aż 2499 złotych

Przy okazji premiery nowych komputerów Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6, Microsoft pokazał też swoją najnowszą wersję pakietu biurowego Office 2019. Problem w tym, że polskie ceny za oprogramowanie wydają się oderwane od rzeczywistości.

Microsoft Office

Gigant z Redmond od dawna pokazuje, że liczy się dla niego głównie “chmura”. Właśnie z tego powodu rozwija usługę Office 365, w ramach której klienci-użytkownicy otrzymują dostęp do niezbędnych aplikacji oraz miejsca w przestrzeni OneDrive. Niemniej, tradycyjny pakiet Office jest w dalszym ciągu rozwijany i sprzedawany w formie licencji wieczystej. Za najnowszą Microsoft każde sobie płacić 439 dolarów. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdyż u nas, zestaw kosztuje prawie 2500 złotych.

Dlaczego nie kupię Office 2019?

Chcąc nie chcąc, w wielu sytuacjach po prostu muszę korzystać z możliwości, jakie daje pakiet Microsoft Office. Niemniej, chcę wykonywać zadania na możliwie najaktualniejszej formie oprogramowania, a co za tym idzie — regularna wersja z dożywotnią licencją nie jest dla mnie. Znacznie bliższy jest mi model subskrypcyjny Office 365, w którym za stałą miesięczną opłatę otrzymuje dostęp do zawsze aktualnego softu. Miesięczny koszt to 29,99 zł, ale jeśli zdecyduję się opłacić Office 365 Personal na rok z góry, otrzymuję koszt 299,99 zł za 12 miesięcy.

Aby wartość zrównała się z tym, ile Microsoft każe zapłacić sobie za Office 2019, musiałbym opłacać Office 365 przez ponad osiem lat. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w przypadku wieczystej licencji byłbym skazany na brak nowych funkcji. Wydawca raczyłby mnie jedynie poprawkami bezpieczeństwa. Wybór należy do was. Skoro o wyborze mowa, pakiet Office 365 jest dostępny w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...