Microsoft Office 365 szansą dla uczelni i przedsiębiorstw, ale także indywidualnych użytkowników

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, przedsiębiorstwo Microsoft zachęcało potencjalnych klientów do testowania nowych pakietów Office 365

Osoby po raz pierwszy sięgające po program musiały być mocno zaskoczone, ponieważ wersja ta znacząco różni się od tego, co do zaoferowania miały poprzednie. Przede wszystkim, oprogramowanie wymaga skonfigurowania z naszym kontem poczty elektronicznej. Niektórzy użytkownicy początkowo dość nieufnie podchodzili do tego pomysłu, dopóki tak naprawdę nie przekonali się, co zaplanował dla nich gigant z Redmond.

Nowoczesny pakiet umożliwia użytkownikowi dobranie wyglądu, a przede wszystkim kontynuowanie podjętej w jakimkolwiek arkuszu pracy na dowolnym urządzeniu – wystarczy tylko zainstalować na nim oprogramowanie. Co to oznacza w praktyce? Jeśli rozpoczniemy pisanie raportu na laptopie i będziemy spieszyli się do pracy, w prosty sposób dokończymy jego sporządzanie za pośrednictwem tabletu, a nawet telefonu komórkowego. Poza tym, można mieć dostęp do swoich plików i dokumentów z dowolnego miejsca, wystarczy iż będziemy w zasięgu sieci internetowej.

Microsoft Office 365 to także duża szansa dla przedsiębiorstw i uczelni wyższych, ponieważ można stworzyć system kontaktów: tworzyć grupy, zarządzać nimi, organizować wydarzenia dla powyższych grup, udostępniać pliki – wykładowcy czy przełożeni mają możliwość informowania swoich podopiecznych o ważnych sprawach.

http://www.youtube.com/watch?v=KV6mwfsMCcQ

Z drugiej strony, do nowego pakietu nie przyzwyczają się tak łatwo użytkownicy, mocno przywiązani do wyglądu i funkcjonalności poprzednich wersji, które były wręcz analogiczne. Może przekonają ich dodatkowe opcje, takie jak Kalendarz, w którym można sporządzać przydatne notatki o ważniejszych wydarzeniach? Najlepszym rozwiązaniem byłoby samodzielne przetestowanie nowego produktu Microsoftu – można go bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony na okres trzydziestu dni.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...