You are here
Microsoft Pix – bo iPhone robi to źle News 

Microsoft Pix – bo iPhone robi to źle

Gigant z Redmond postanowił pokazać Apple jak robić aplikację aparatu. Nie to nie żart – Microsoft Pix debiutuje w App Store. Czy trafi na inne platformy?

Microsoft pix

Od dłuższego czasu obserwujemy, jak zmienia się „mobilne” oblicze Microsoftu. Firma powoli wycofuje się (lub stoi w miejscu obserwując rynek) z hardwarowo-systemowej strony tejże działalności i co ciekawe – robi to na rzecz rozwijania aplikacji. Zgadza się portfolio produktów umieszczanych w sklepach Google Play oraz App Store robi wrażenie i jest stale rozwijane. Nie podejrzewałem jednak, że gigant z Redmond będzie próbował „podkopać” systemową aplikację Apple, czyli aparat. A jednak…

Microsoft Pix pokazuje Apple, że można lepiej

Tak, twórcy Windowsa stworzyli aplikację, mającą zastąpić stockowe rozwiązanie zawarte w iOS. W teorii wszystko faktycznie wygląda lepiej i jeśli praktyka potwierdzi, to o widzimy – program zyska zwolenników. Oczywiście nie znajdą się wśród nich ortodoksyjni sadownicy, ale liczba userów z pewnością będzie imponująca. Do rzeczy.

Nowy produkt opiera się w głównej mierze na zdjęciach seryjnych, z których tak naprawdę czerpie materiał do obróbki. Jak nie trudno zgadnąć kilka podobnych ujęć pozwoli skleić je w jedno cechujące się świetną szczegółowością, kontrastem i naświetleniem. Wszystko dzięki niezwykle inteligentnemu algorytmowi, który swoją uwagę skupia głównie na ludziach, pod warunkiem, że znajdują się w kadrze. Jeśli nie – aplikacja wybierze inne „istotne” elementy fotografii i dostosuje do nich parametry zdjęcia. Brzmi ciekawie i tak też wygląda.

To jednak nie wszystko. Pix pozwala także na ujęcia hypelapse oraz coś na kształt live photos. O ile pierwsza funkcja jest doskonale znana i wiemy czego się spodziewać, o tyle już „żywe zdjęcia” wymagają wyjaśnienia. Otóż nie jest to czysta kopia pomysłu Apple, właściwie to Microsoft zrobił to o wiele lepiej, gdyż „ruchomy” jest tylko obraz atrakcyjny w rozumieniu aplikacji. Reszta pozostaje statyczna, np. ludzkie twarze.

Firma deklaruje, że wraz z kolejnymi ujęciami aplikacja Microsoft Pix staje się jeszcze inteligentniejsza. Ciekawe jest również to, że niedługo trafi także na konkurencyjną względem iOS-a platformę Android. Przyznam, że nie mogę doczekać się pierwszych testów.

Źródło: Microsoft

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment