Microsoft podnosi ceny aplikacji w Windows Store

Klienci Windows Store nie będą zadowoleni, ponieważ już w przyszłym miesiącu ceny gier i aplikacji wzrosną. Nie jest to oficjalna informacja, ale Microsoft poinformował twórców aplikacji, o zmianie cen, która ma nastąpić w okolicy 13 kwietnia.

windows-store55

 

Ostatnio potentat z Redmond szalał z newsami na temat Windows 10, o testowaniu swojego OSu na smartfonach z Androidem oraz poinformował o zalegalizowaniu pirackich wersji system po aktualizacji do Win 10. Wszystko wyglądało ładnie i pięknie, a teraz mamy to – wzrost cen w Windows Store. Nie jest to jednak zabieg marketingowy, mający na celu powiększenia zysków. Obecna sytuacja polityczna, jak i wzrost wartości dolara wobec innych walut, a spadek wartości euro daje taki właśnie efekt. Inne firmy też borykają się z tym problemem.

W przypadku Polski podwyżka będzie znacząca, w okolicy 20 %. Z takim samym wzrostem musi zmierzyć się Dania, Rosja, Rumunia, Wenezuela, Czechy i jeszcze kilka państw. Aktualizacja cen zostanie przeprowadzona automatycznie. Microsoft uprzedza o tym fakcie firmy tworzące oprogramowanie. Sugeruje im przy okazji korektę cen we własnym zakresie. W ten sposób chce zminimalizować różnicę w wartości produktów, a przy okazji, podzielić się kosztami całej operacji.

To smutne, że przeciętny użytkownik odpowiada za polityczne i ekonomiczne potyczki. Wzrost cen o 20% jest znaczący. Biorąc pod uwagę, to jak Microsoft stara się trafić do klienta, jak wyciąga dłoń w jego stronę, nie chciałbym, żeby ta sytuacja odbiła się negatywnie na firmie.

źródło: windowscentral

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...