Surfacebook2MS750x300

Microsoft Surface Book 2 – odświeżenie czy rewolucyjna zmiana?

Wygląda na to, że Microsoft nie da odetchnąć fanom rozwiązań hybrydowych, gdyż premiera następcy rewolucyjnego Surface Booka 2 może odbyć się już w czerwcu. Pstryczek w nos Apple?

Surfacebook2MS750x300

Gigant z Mountain View poczuł się pewnie. Oczywiście mam tu na myśli wyłącznie segment notebooków oraz hybryd. Nic dziwnego, klienci, którzy nabyli urządzenia z linii Surface są niebywale zadowoleni, co odzwierciedla sprzedaż. O wspomnianym sprzęcie mówi się (i pisze) niezwykle często. Co istotne w większości są to opinie pozytywne. Nie mniej jednak tytułowy Surface Book, a właściwie jego pierwsza generacja cierpiała na kilka niedociągnięć. Cóż, pewne braki były dla klientów premium dokuczliwe (podobno), ale przeciętny użytkownik, ba nawet power user niezauważył by tych „wad”. Microsoft postanowił działać – czego efektem są pracę nad następcą wspomnianego modelu. Jeśli wierzyć doniesieniom druga generacja SB zostanie zaprezentowana już w przyszłym miesiącu.

Skąd ten pośpiech? Gigant z Redmond najwyraźniej zapragnąć „popłynąć” na fali pozytywnego feedbacku klientów i dać im do „dyspozycji” ulepszoną wersję i tak świetnego produktu. Taki motyw jest dla mnie do przyjęcia, choć od premiery pierwszej generacji Surface Booka nie minęło nawet pół roku. Czy jest to jednak jedyne uzasadnienie „pośpiechy” Microsoftu? W mojej ocenie – nie. Uważam, że firma chce w ten sposób wejść w rywalizacje z Apple, który to prezentuje nowe MacBooki właśnie w czerwcu. Rywalizacja to zbyt mocne słowo, jednak obstawiam za moim argumentem, nie wierzę w zbieg okoliczności. Nie do końca niestety rozumiem, czym chciałby rywalizować Microsoft. Hybrydy są świetne, ale wątpię ich „świetność” przekonała userów jabłuszek do przesiadki na kafelkowy system operacyjny.

Cóż, szybkie odświeżenie linii musi iść w parzę z ustępstwami lub zwyczajnie niewielką listą zmian. O ile we „flagowych” hybrydach o ustępstwach nie ma mowy, o tyle faktycznie nowości będzie tutaj mało. W kwestii samej konstrukcji nie powinniśmy spodziewać prawie niczego. Prawie, gdyż ma pojawić się tutaj nowy interfejs USB Type-C. Zmieni się za to wnętrze urządzenia, które otrzyma nowe procesory wykonane w technologii 13 nm. Mowa o układach Intela siódmej generacji – Kaby Lake (Core i5 oraz Core i7). Zastosowanie nowszych jednostek jest tutaj jak najbardziej uzasadnione. Dlaczego? Firma zamierza „podbić” rozdzielczość wyświetlacza z 3000×2000 pikseli do zjawiskowego 4K. Cóż – na to potrzeba mocy.

Na tym niestety kończą się informacje dotyczące specyfikacji tytułowego sprzętu. Należy jednak pamiętać, że są to przecieki, a nie oficjalne dane producenta. Oznacza to, że Surface Book 2 może okazać się jeszcze ciekawszą hybrydą, nie tylko pod kątem konfiguracji, ale również wizualnej strony urządzenia. Nie oszukujmy się – nie są to jeszcze tak zwane „twarde” przecieki, które można uznać za pewnik, choć te z pewnością pojawią się w ciągu najbliższych tygodni.

Wróćmy jeszcze do kwestii Apple. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Jdpower, produkty Microsoftu tj. Surfacece cieszą się tylko nieznacznie mniejszym zadowoleniem klientów niż urządzenia Apple, czyli iPady. To daje do myślenia i powinno być sygnałem dla sadowników, że „coś jest na rzeczy”. Jak wielokrotnie pokazywał już rynek mobile, brak reakcji lub jej opóźnienie może być miażdżące w skutkach. Najlepszym tego przykładem jest chyba system Windows Phone vel Windows 10 Mobile. Microsoft przespał mobilną rewolucję i jest to niezaprzeczalny fakt. Apple nie może sobie na to pozwolić. Dlaczego, przecież firma nie cierpi na niską sprzedaż? Cóż, poważnie nadszarpnęłoby to zaufanie do marki. Strata wyznawców? Bardzo możliwe.

Źródła: Jdpower, TheVerge, Twitter.

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...