Surface laptop 2

Microsoft prezentuje Surface Laptop 2 i Surface Pro 6

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami Microsoft zaprezentował swoje nowości sprzętowe oraz programowe na specjalnie zorganizowanej w tym celu konferencji. Choć tytułowe urządzenia nie były jedynymi pokazanymi podczas eventu to właśnie Surface Laptop 2 oraz Surface Pro 6 wydają się tymi najciekawszymi.

Surface laptop 2

Tegoroczne odświeżenie komputerów z serii Surface nie wywołuje efektu “wow”, co nie znaczny, że nowe komputery są nudne. Co to, to nie. Sprzęt od Microsoftu po raz kolejny pokazuje klasę zarówno w kwestii wyglądu, jak i wydajności. Przejdźmy do konkretów.

Surface laptop 2

Zacznijmy od produktu, w mojej opinii ciekawszego. Urządzenie, jako takie, nie odbiega wyglądem od modeli ubiegłorocznych, ale klienci otrzymali możliwość wyboru nowego koloru — czarnego. Patrząc na zmiany rynkowe, jestem skłonny uwierzyć w to, że tak, wydawałoby się, nieznaczna zmiana może zainteresować rzeszę nabywców.

W kwestii sprzętowej i wydajnościowej zmieniło się sporo. Urządzenie otrzymało nowe procesory oraz efektywniejsze chłodzenie, dzięki któremu akumulator wbudowany w komputer będzie w stanie zapewnić nieprzerwaną pracę nawet do 13,5 godziny na jednym ładowaniu. Realny wynik powinien oscylować wokół 9–10 godzin. Ekran wyświetli aż 3,4 miliona pixeli, zaś kontrast wyniesie 1500:1. Nieźle, ale zabrakło mi tutaj jednej znaczącej zmiany. Otóż producent nie umieścił w Surface Laptop 2 złącza USB-C, a szkoda. Komputer trafi na półki sklepowe 16 października i będziecie mogli kupić go w cenie 999 dolarów.

Surface Pro 6

Drugim po Surface Laptop 2 sprzętem pokazanym na konferencji jest Surface Pro 6. Tutaj jest niestety spore rozczarowanie. Fani serii komputerów Microsoftu czekali na odświeżenie urządzenia z nadzieją na poważne zmiany wizualne. Te nie trafiły jednak do modelu Pro 6. Podobnie jak to miało miejsce we wspomnianym wyżej modelu, tutaj również zdecydowano się na dodanie czarnej wersji kolorystycznej. Zmiany zaszły za to pod maską.

Komputer otrzymał nowe czterordzeniowe procesory, do 16 GB RAM oraz dysk SSD o pojemności do 1 TB. Według zapewnień giganta z Redmond sprzęt jest o 67 procent szybszy od modeli wcześniejszych i 50 procent szybszy od Apple MacBooka Air 13. Ekran o zagęszczeniu aż 267 ppi również „robi robotę. Komputer, którego waga zamyka się w około 770 gramach, trafi na rynek w 16 października. Ceny najtańszej wersji zaczynają się od 899 dolarów.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...