You are here
Microsoft szykuje prawdziwą biurową rewolucję News 

Microsoft szykuje prawdziwą biurową rewolucję

Office 2013 to początek wielkich zmian, jakie są szykowane dla Excela. Ten popularny edytor arkuszy kalkulacyjnych będzie w stanie samodzielnie analizować dane.

 

Microsoft Excel z zaimplementowanym mechanizmem Project Analyze wykorzystuje wyniki badań Microsoftu nad uczeniem maszynowym i językiem naturalnym. W efekcie wystarczy rozkazać Excelowi, by ten wykonał dane zadanie, zamiast ręcznie wprowadzać dane.

Jako przykład zademonstrowano arkusz opisujący wypłaty dla pracowników. Osoba obsługująca komputer ma za zadanie wypełnić kolumnę wypłat. Zamiast wprowadzać dane ręcznie, po prostu rozkazuje Excelowi „dodaj płace bazowe i wypłaty za nadgodziny”. Excel sam domyśla się o co chodzi użytkownikowi i sam, autonomicznie, tworzy kolumnę i wprowadza do niej wartości.

Nietrudno sobie wyobrazić gigantyczne oszczędności czasu dla użytkownika, jeżeli Project Analyze funkcjonowałby poprawnie i został zaimplementowany w Excelu. Czy faktycznie tam trafi? Prezentacja na poniższym filmiku nie była jawna, wyciekła do Internetu w sposób niekontrolowany. A Microsoft „nie komentuje plotek”.

 

http://www.youtube.com/watch?v=RiYtZaEULd4

Related posts

Leave a Comment