Microsoft szykuje prawdziwą biurową rewolucję

Office 2013 to początek wielkich zmian, jakie są szykowane dla Excela. Ten popularny edytor arkuszy kalkulacyjnych będzie w stanie samodzielnie analizować dane.

 

Microsoft Excel z zaimplementowanym mechanizmem Project Analyze wykorzystuje wyniki badań Microsoftu nad uczeniem maszynowym i językiem naturalnym. W efekcie wystarczy rozkazać Excelowi, by ten wykonał dane zadanie, zamiast ręcznie wprowadzać dane.

Jako przykład zademonstrowano arkusz opisujący wypłaty dla pracowników. Osoba obsługująca komputer ma za zadanie wypełnić kolumnę wypłat. Zamiast wprowadzać dane ręcznie, po prostu rozkazuje Excelowi „dodaj płace bazowe i wypłaty za nadgodziny”. Excel sam domyśla się o co chodzi użytkownikowi i sam, autonomicznie, tworzy kolumnę i wprowadza do niej wartości.

Nietrudno sobie wyobrazić gigantyczne oszczędności czasu dla użytkownika, jeżeli Project Analyze funkcjonowałby poprawnie i został zaimplementowany w Excelu. Czy faktycznie tam trafi? Prezentacja na poniższym filmiku nie była jawna, wyciekła do Internetu w sposób niekontrolowany. A Microsoft „nie komentuje plotek”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...