Microsoft winszuje Sony – zmiana polityki giganta z Redmond?

Microsoft pogratulował rywalowi udanego startu PlayStation 4 na amerykańskiej ziemi. Koncern ze Stanów pokazał ludzkie oblicze czy, może to taktyka poprawy wizerunku?

Na oficjalnym twitterowym kanale Xboxa dodano zaskakujący wpis. Zespół Microsoftu pogratulował rywalom z Japonii premiery PlayStation 4. Do postu dołączono obrazek, który możecie zobaczyć poniżej:

 

Cały świat jest skonsternowany zachowaniem giganta z Redmond, ponieważ do tego czasu Microsoft był uważany za bezduszną korporację. Czyżby jednak okazało się, że pracują tam porządni ludzie? Istnieją podzielone opinię na ten temat. Dosyć kontrowersyjnym przykładem jest wyrachowana działalność marketingowa, w celu wypromowania swojej konsoli. Swego rodzaju viral korzystnie wpłynie na wizerunek marki, a co za tym idzie i sprzedaż urządzenia spod znaku „X”.

Co tak naprawdę kryje się za gestem Microsoftu, tego pewnie się nie dowiemy. Niezaprzeczalny jednak pozostaje fakt, że informacje o tym zaskakującym wydarzeniu odbiły się szerokim echem w świecie, tweeta do ulubionych dodało blisko 7000 użytkowników serwisu, a kolejne tysiące przekazały go dalej.

Czyżby cel został osiągnięty?

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...