Microsoft

Microsoft zachęca do używania iOS oraz Androida

Gigant z Redmond postanawia skończyć na dobre z Windows 10 Mobile. Usługi powiązane z rzeczonym systemem będą sukcesywnie wyłączane, dlatego też jego użytkownicy powinni czym prędzej przesiąść się na inną platformę. Jaką? Microsoft zachęca do przesiadki na iOS lub Androida.

Microsoft

Serwis Softpedia dotarł do FAQ Microsoftu, w którym pojawiają się odpowiedzi na pytania o przyszłość mobilnej platformy Windows 10. Z dokumentacji dowiadujemy się o planowanych wyłączeniach powiązanych usług, ale to nie wszystko.

Microsoft zachęca do konkurencji

Systemy Windows Mobile, Windows Phone oraz Windows 10 Mobile stanowiły próbę, która miała na celu rozwój mobilnego segmentu działalności Microsoftu. Niestety, szereg błędnych decyzji firmy oraz brak skutecznego zachęcenia deweloperów do tworzenia aplikacji na wspomniane platformy skutkował spadkiem zainteresowania użytkowników. Bez użytkowników oraz deweloperów tworzących dla nich rozwiązania, o rozwoju jakiejkolwiek platformy można zwyczajnie pomarzyć. Gigant z Redmond zdał sobie z tego sprawę i postanowił porzucić swoje “niechciane dzieci”.

Zważając na to, że Windows 10 Mobile oraz jego wcześniejsze wersje są jeszcze aktywnie wykorzystywane przez niechętnych do zmiany użytkowników, Microsoft podzielił proces uśmiercania systemu na etapy. Na początku (pod koniec roku) Windows 10 Mobile przestanie otrzymywać łatki bezpieczeństwa. Następnie zostanie wyłączana możliwość tworzenia kopii zapasowych. Zamknięcie sklepu nie zostało jeszcze ostatecznie zatwierdzone, a przynajmniej takowa informacja nie znalazła się w FAQ. Niemniej, nie sądzę, że firmie będzie utrzymywać nieistotny już dział.

Najciekawsze w całej sprawie jest to, że Microsoft zachęca użytkowników Windows 10 Mobile do przejścia na smartfony konkurencji. Jako warte uwagi, bo obsługujące usługi Microsoftu, zaleca się iOS oraz systemy z rodziny Android. Prawdę mówiąc, nie powinniśmy dziwić się decyzji giganta. W zasadzie nie miał on wyjścia innego niż umieszczenie swoich serwisów na platformach konkurencji. Kto wie, może firma spróbuje kiedyś ponownie swoich sił? Rynek potrafi zaskakiwać.

Źródło: Softpedia

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...