You are here
Microsoft zakończy wsparcie Windows 7 już w styczniu przyszłego roku! News 

Microsoft zakończy wsparcie Windows 7 już w styczniu przyszłego roku!

Gigant z Redmond po raz kolejny wymierza cios w użytkowników, opornych na upgrade systemu do najnowszej wersji. Ledwo co ostygły emocje po „uśmierceniu” Windows XP, a Microsoft już straszy na swojej stronie userwów jakże popularnej „siódemki”.

theend-1

 

Już 13 stycznia 2015 roku Microsoft zakończy okres wsparcia podstawowego tytułowego OS. Nie oznacza to jednak permanentnego porzucenia Windows 7. Użytkownicy w dalszym ciągu będą otrzymywali drobne łatki dotyczące bezpieczeństwa systemu, aż przez kolejnych 5 lat (2020r).

W takim razie, o co całe zamieszanie i co straci przeciętny kowalski na braku podstawowego wsparcia?

Podstawowe wsparcie w przypadku systemów Microsoftu oznaczało bezpłatną pomoc techniczną oraz aktualizacje zwiększające funkcjonalność i wydajność OS. O ile te pierwsze za drobną opłatą można uzyskać, o tyle pozostała część pakietu „podstawowego” będzie już nieaktualna.

Nie miej jednak w dalszym ciągu na komputery użytkowników Windows 7 będą spływać poprawki bezpieczeństwa. Więc wspomniane zakończenie wsparcia nie będzie tak dotkliwe jak pierwotnie przewidywano.

Należy jednak pamiętać, że podobnie jak to miało miejsce w przypadku XP i teraz użytkownicy mogą otrzymać od Microsoftu „prezent” w postaci nieznacznego wydłużenia wsparcia. Czy tak się stanie? Czas pozwoli uzyskać odpowiedź na te jakże istotne z puntu widzenia userów „siódemki” pytanie.

Źródło

Related posts

Leave a Comment