You are here
Microsoft zapowiada Skype dla starszych smartfonów. Wbrew pozorom jest to szalenie ważne dla rynku mobilnego artykuły News 

Microsoft zapowiada Skype dla starszych smartfonów. Wbrew pozorom jest to szalenie ważne dla rynku mobilnego

Moda na odchudzanie aplikacji dla smartfonów trwa w najlepsze. Nic dziwnego, w końcu spora część użytkowników inteligentnych telefonów korzysta ze sprzętów leciwych lub budżetowych. Deweloperzy oraz usługodawcy muszą się do tego dostosować i zaoferować możliwie wygodny i szeroki dostęp do swoich produktów. Wie o tym Microsoft, który zapowiedział właśnie pojawienie się odświeżonej wersji komunikatora Skype.

Skype

Nie zrozumcie mnie źle. Szanuję giganta z Redmond. Znaczenie usług i produktów firmy dla rynku IT jest ogromne i nie można odmówić jej zasług. Niemniej, dostosowywanie się do mniej “znaczących” klientów było w przypadku Microsoftu zjawiskiem rzadkim. Właśnie dlatego zaskoczył mnie najnowszy wpis, z którym można zapoznać się na oficjalnym blogu Microsoftu. Najzwyczajniej nie spodziewałem się tego, że firma wykona gest w stronę użytkowników słabych i leciwych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Tak się jednak stało.

Odchudzony Skype

Microsoft szykuje się na wprowadzenie odświeżonego komunikatora dla starszych systemów z rodziny Android. Uściślając — chodzi o smartfony i tablety wykorzystujące system od wersji 4.0.3 do 5.1, czyli sprzęty kilkuletnie. Co oznacza to w praktyce?

W mojej ocenie odchudzony Skype może spopularyzować komunikator w starszych, często niewspieranych już tabletach z Androidem. Takowych urządzeń na rynku jest całe mnóstwo i najwyraźniej Microsoft doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Sprytne zagranie. Z pewnością lekki Skype będzie działała na wspomnianych tabletach o niebo lepiej niż wideorozmowy za pośrednictwem Messengera.

Aplikacja pojawi się w oficjalnym repozytorium Google Play w przeciągu najbliższych tygodni, ale chętni mogą sprawdzić jego działanie już teraz. Wystarczy zapisać się do programu Skype Insider. Przypomnę tylko, że urządzenia z Androidem możecie kupić na Vipelektrogadzet.

Odchudzona aplikacja to nie tylko mniejsza ilość zajmowanej pamięci i mniejsze zużycie podzespołów. Nowy Skype oszczędzi również pakiet internetowy i to, jak zapowiadają twórcy, bez drastycznego uszczerbku dla jakości połączeń wideo.

Źródło: Blog Skype

Related posts

Leave a Comment