Microsoft zapowiada Skype dla starszych smartfonów. Wbrew pozorom jest to szalenie ważne dla rynku mobilnego

Moda na odchudzanie aplikacji dla smartfonów trwa w najlepsze. Nic dziwnego, w końcu spora część użytkowników inteligentnych telefonów korzysta ze sprzętów leciwych lub budżetowych. Deweloperzy oraz usługodawcy muszą się do tego dostosować i zaoferować możliwie wygodny i szeroki dostęp do swoich produktów. Wie o tym Microsoft, który zapowiedział właśnie pojawienie się odświeżonej wersji komunikatora Skype.

Skype

Nie zrozumcie mnie źle. Szanuję giganta z Redmond. Znaczenie usług i produktów firmy dla rynku IT jest ogromne i nie można odmówić jej zasług. Niemniej, dostosowywanie się do mniej “znaczących” klientów było w przypadku Microsoftu zjawiskiem rzadkim. Właśnie dlatego zaskoczył mnie najnowszy wpis, z którym można zapoznać się na oficjalnym blogu Microsoftu. Najzwyczajniej nie spodziewałem się tego, że firma wykona gest w stronę użytkowników słabych i leciwych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. Tak się jednak stało.

Odchudzony Skype

Microsoft szykuje się na wprowadzenie odświeżonego komunikatora dla starszych systemów z rodziny Android. Uściślając — chodzi o smartfony i tablety wykorzystujące system od wersji 4.0.3 do 5.1, czyli sprzęty kilkuletnie. Co oznacza to w praktyce?

W mojej ocenie odchudzony Skype może spopularyzować komunikator w starszych, często niewspieranych już tabletach z Androidem. Takowych urządzeń na rynku jest całe mnóstwo i najwyraźniej Microsoft doskonale zdaje sobie z tego faktu sprawę. Sprytne zagranie. Z pewnością lekki Skype będzie działała na wspomnianych tabletach o niebo lepiej niż wideorozmowy za pośrednictwem Messengera.

Aplikacja pojawi się w oficjalnym repozytorium Google Play w przeciągu najbliższych tygodni, ale chętni mogą sprawdzić jego działanie już teraz. Wystarczy zapisać się do programu Skype Insider. Przypomnę tylko, że urządzenia z Androidem możecie kupić na Vipelektrogadzet.

Odchudzona aplikacja to nie tylko mniejsza ilość zajmowanej pamięci i mniejsze zużycie podzespołów. Nowy Skype oszczędzi również pakiet internetowy i to, jak zapowiadają twórcy, bez drastycznego uszczerbku dla jakości połączeń wideo.

Źródło: Blog Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...