Might & Magic Heroes 3 HD Edition – retro-hit w piękniejszej odsłonie!

Dziś na rynku zadebiutowała zremasterowana edycja trzeciej odsłony cyklu „Heroes of Might and Magic”. Spróbujmy ocenić, czy inwestowanie w wersję HD ma jakikolwiek sens…

„HoM&M” to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych serii gier wideo na świecie. Swoją przygodę z cyklem rozpocząłem właśnie od „trójki”, kiedy na ferie wyjechałem do kuzyna. Codzienną grę w piłkę czy kosza przerywały nam sesje z hirołsami. Świat Erathii jest mi bliski po dziś dzień. Lubię czasem wrócić sobie do tej odsłony i powspominać czasy dzieciństwa. Dziś na rynku debiutuje odświeżona wersja wspomnianej części „Heroesów”.

Na początek warto zastanowić się nad kwestią czym zyskała sobie tak olbrzymią przychylność środowiska graczy? W ówczesnych czasach dostęp do szerokopasmowego internetu miało wąskie grono użytkowników. Jedynym rozwiązaniem na to, aby w grę mogło zagrać więcej osób, było zabranie do znajomego własnego komputera. Jak nie trudno się domyślić, taka sytuacja nie należała do komfortowych. Doskonałym pomysłem okazało się wprowadzenie do tytułu trybu gorących krzeseł/pośladków (hot seat), czyli możliwość gry w wiele osób na jednym „blaszaku”. Kolejnymi walorami produkcji były duża różnorodność miast i jednostek, przyjemna dla oka szata graficzna, klimat, edytor poziomów, dzięki czemu społeczność skupiona wokół tytułu dzieliła się ze światem swoimi mapami, czy nawet całymi kampaniami.

Co oferuje nam dziś wersja HD? Przede wszystkim uaktualnioną do dzisiejszych standardów rozdzielczość, nowe tekstury, kompatybilność z trybem szerokoekranowym, obsługę trybu sieciowego przez Steamworks, a „wisienką na torcie” jest umożliwienie odpalenia gry na tabletach z systemami iOS oraz Android. Sterowanie na urządzeniach mobilnych przeniesione z wersji PC zostało w stosunku 1:1. Interfejs mamy ten sam, rozgrywka również jakby podobna (czytaj świetna), a dodatkowo można w to pograć w drodze do pracy, szkoły, na nudnym wykładzie czy w innych ekstremalnych sytuacjach.

http://www.youtube.com/watch?v=3SoRwAHMQ-Y

Biorąc pod uwagę cenę (wersja pudełkowa około 50-60 zł, wersja cyfrowa Steam około 50 zł) za jaką przyjdzie nam zakupić „M&MH 3 HD Edition” oraz to, iż w opakowaniu na próżno przyjdzie nam szukać dodatków, które wyszły w późniejszym czasie. Poważnie zastanawiałbym się, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup na platformie GOG.com za kwotę 8 i pół euro „Heroes of Might and Magic 3 Complete„ – specjalny pakiet zawierający podstawową wersję gry i obydwa dodatki – „Armageddon’s Blade” oraz „Shadow of Death”. Wystarczy dociągnąć z sieci mod HD i cieszymy się całością w odświeżonej szacie graficznej.

Decyzję drodzy gracze, pozostawiam wam.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...