You are here
Minecraft Earth: ruszyła wstępna rejestracja do gry artykuły Gry mobile News 

Minecraft Earth: ruszyła wstępna rejestracja do gry

Na początku maja Microsoft zapowiedział nową produkcję opartą na rozszerzonej rzeczywistości oraz interakcjach z innymi graczami w rzeczywistych lokalizacjach. Pragnę poinformować, że wystartowała właśnie wstępna rejestracja do Minecraft Earth. Chcąc dołączyć do zabawy, wystarczy odwiedzić Sklep Play.

Minecraft Earth
fot. Mojang / Microsoft

Minecraft to gra, której nikomu nie trzeba przedstawiać. „Pixelowa” grafika dominująca w rzeczonej produkcji przekonała do siebie dzieci, młodzież, a także dorosłych. Sukces komercyjny tytułu jest niezaprzeczalny, ale obecni właściciele praw do marki nie mogą spocząć na laurach. Microsoft postanowił działać w myśl zasady „ten, kto nie idzie do przodu, cofa się”. W efekcie jesteśmy na finiszu testów Minecraft Earth.

Wstępna rejestracja do Minecraft Earth

Earth zapowiada się świetnie. Mechanizm oparty na zasadach Pokemon Go czy najnowszym Harrym Potterze może się sprawdzić i jak mniemam, przyciągnie do tytułu rzeszę oddanych graczy. Okazuje się bowiem, że produkcje, w których świat wirtualny „łączy się” z rzeczywistymi lokacjami oraz możliwością kooperacji z innymi graczami, jest mocno na czasie.

W grze będziemy mogli stawiać wirtualne budowle rzeczywistych rozmiarów, które zostaną programowo naniesione na obraz z aparatu smartfona. Pomyślcie tylko, że będziecie mogli konstruować obiekty wspólnie ze znajomymi, którzy stoją obok was. Tego typu społecznościowe kooperacje to nie wszystko, co będzie miało do zaoferowania Minecraft Earth. 

Szerzej o Minecraft Earth możecie przeczytać we wpisie Bartosza

Jeśli nie możecie doczekać się rozpoczęcia zabawy z Minecraft Earth, skorzystajcie z systemu wczesnej rejestracji dostępnego w Google Play Store. Dzięki temu nie przegapicie debiutu gry, a co ważne zostaniecie poinformowani o możliwości pobrania tytułu. Choć nie znamy jeszcze wymagań sprzętowych gry, podejrzewam, że ogrywanie tytułu warto realizować przy pomocy mocniejszego smartfona. Jakiego konkretnie?

Rzućcie okien na nasze testy smartfonów

Źródło: Mojang/Microsoft

Related posts

3 thoughts on “Minecraft Earth: ruszyła wstępna rejestracja do gry

  1. Minecraft Earth jest super Wow
    Zdjęcia są fajne

Leave a Comment