Minister Cyfryzacji

Nowo mianowany Minister Cyfryzacji popiera projekty Anny Streżyńskiej

Marek Zagórski, dotychczas piastujący stanowisko Wiceministra Cyfryzacji wczoraj otrzymał powołanie do pełnienia urzędu Ministra Cyfryzacji. Dzięki mianowaniu przez Andrzeja Dudę polityk będzie mógł na poważnie zająć się kontynuowaniem projektów rozpoczętych przez Annę Streżyńską, byłą Minister Cyfryzacji.

Minister Cyfryzacji

Staram się nie mieszać w politykę, choć z racji zawodu oraz chęci trzymania ręki na pulsie, muszę wykazywać większe niż ogół społeczeństwa zainteresowanie tematem. Są jednak zmiany, o których zwyczajnie nie wypada mi nie napisać i zmianą taką jest w mojej ocenie powołanie nowego Ministra Cyfryzacji.

Uważam wspomnianą kwestię za niezwykle istotną nie tylko dla urzędów, społeczeństwa, ale i szeroko pojętej technologii w Polsce.

Nowy Minister Cyfryzacji nie porzuci dotychczasowych projektów

Nieistotne czy sympatyzowaliście z byłą Minister Anną Streżyńską, czy negowaliście jej działania. Prawdą jest, że projekty przez nią zapoczątkowane i kontynuowane stanowiły trzon cyfryzacji Polski. Cyfryzacji, która zapewnia wygodę zarówno przedsiębiorcom, urzędnikom, jak i obywatelom. W tym miejscu muszę pochwalić nowego Ministra za deklarację o kontynuowaniu projektów Streżyńskiej. Podsumujmy, czym dokładnie zajmie się Marek Zagórski.

Konkrety

Minister Cyfryzacji zamierza uregulować kwestię SMS Premium, które spędzają sen z powiek Polaków.

Chodzi w szczególności o opłaty za usługi typu SMS premium. Uporządkowanie rynku usług o podwyższonej opłacie oraz wprowadzenie do ustawy możliwości całkowitej blokady tego typu usług sprawi, że obywatele nie będą tak łatwo padali ofiarami nieuczciwych praktyk rynkowych, czy wręcz wyłudzeń– zapewnia Marek Zagórski.

Nie zapomniano również o pomyśle, który miał pozwolić rodzicom nowo narodzonego dziecka na załatwienie formalności bez potrzeby wychodzenia z domu.

*Dzięki zmianom, które zaakceptował już Prezydent, rodzice będą mogli on-line załatwić wszelkie formalności związane z narodzinami dziecka. Dla świeżo upieczonych rodziców to spore ułatwienie. W pierwszych dniach życia będą się mogli zająć opieką nad dzieckiem, a nie chodzeniem po urzędach *- wyjaśnia nowy minister.

Minister Cyfryzacji pamięta o osiągnięciach poprzedników i będzie starał się kroczyć obraną przez nich ścieżką, ale z uwzględnieniem zmian i nieco odmiennego podejścia do ich realizacji. Oznacza to, że możemy spodziewać się kolejnych zmian w kwestii systemu CEPiK, który mówiąc szczerze, jest obecnie w rozsypce. Równie ważne, jeśli nie ważniejsze jest wdrożenie sieci 5G dla Polski, która to zapewni przedsiębiorcom i obywatelom dostęp do wygodniejszej i stabilniejszej infrastruktury.

Czy Marek Zagórski i jego zespół podołają zadaniu, przekonamy się z czasem.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Foto

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...