Miotacz ognia od Elona Muska — od żartu do handlu bronią

Jedną z firma Elona Muska, jest The Boring Company, które skupia się wokół drążenia tuneli. Dziś, oferta przedsiębiorstwa wzbogaciła się o miotacz ognia. CEO twierdzi, że w przypadku apokalipsy zombie, broń sprawdzi się wzorowo. Mimo że wspomniane działanie marketingowe zakrawa na bzdurę, możliwość zakupu miotacza BC jest jak najbardziej realna.

Miotacz Ognia

Zdaję sobie sprawę, z tego, że informacja o sprzedaży miotaczy ognia pojawiła się na twitterowym profilu Elona Muska dwa dni temu. Mimo to, przemyślenia dotyczące całej sprawy postanowiłem przelać na papier (klawiaturę) dopiero dziś. The Boring Company udało się zainteresować miotaczem rzeszę internautów. Fani Muska, przecierali oczy ze zdumienia, czytając tweet wychwalający zalety broni, bo nią w istocie miotacz ognia jest. Na samym żarcie mogłoby się oczywiście skończyć. Firma zyskała rozgłos, ale najwyraźniej okazało się to efektem niewystarczającym.

Miotacz ognia za 500 dolarów

Great for roasting nuts 🔥 🥜

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Na stronie internetowej The Boring Company można już składać zamówienia na miotacz ognia. W ofercie przedsprzedażowej za broń będzie trzeba zapłacić 500 dolarów, czyli około 1 700 polskich złotych. Pomysłodawcy zachwalają produkt, twierdząc, że będzie on doskonałym ożywieniem każdej imprezy. Na witrynie sklepu możemy przeczytać między innymi, że jest to najbezpieczniejszy miotacz ognia na świecie. Na twitterowym profilu Elona Muska możemy zapoznać się z nieco ciekawszym opisem:

Gdy nastanie apokalipsa zombie, będziecie cieszyć się, że kupiliście miotacz ognia. Jeżeli nie zadziała na hordy nieumarłych, zwracamy pieniądze – przekonuje Elon Musk.

Mało tego, rzeczony jegomość w bio na twitterze określił siebie jako “obrońcę” przed zombie. Zabawna i zapadająca w pamięć akcja marketingowa z pewnością prezentuje się ciekawiej od sprzedaży czapeczek firmowych, jednak czy jest to postępowanie rozsądne? Wiemy, że ciepło jest wam niestraszne, dlatego zachęcamy do zainteresowania zasilaczem COOLER MASTER MasterWatt Lite 600W z Vipelektrogadzet.

Broń przed zombie czy gadżet imprezowy?

Elon Musk określa miotacz ognia mianem świetnego gadżetu na imprezę, ale również jako skuteczniej broni w walce z nieumarłymi. O ile nie doczekamy się raczej apokalipsy zombie, o tyle już wykorzystanie miotacza na wszelakiej maści imprezach jest kwestią czasu. Tutaj dochodzi jeszcze bezpieczeństwo, zarówno użytkowników gadżetu, jak i uczestników wydarzenia.

Dzieci i ogień równa się pożar — to wie każdy. Niestety, duzi chłopcy często pod wpływem alkoholu również uwielbiają zabawy z ogniem. Choć The Boring Company uspokaja, że sprzedawany przez nich miotacz ognia jest najbezpieczniejszym na świecie tego typu produktem, lecz fakty pozostają faktami. Imprezowy gadżet może być wykorzystany jako broń. Na ile skuteczną, tego niestety nie wiemy. Wiemy za to, że firma potraktowała możliwe zagrożenia na tyle poważnie, że zaproponowała rozwiązanie.

Na jednej z podstron witryny, na której można zamówić miotacz ognia, znajduje się kolejny produkt. Tym razem mowa o gaśnicy, która może pomóc ugasić niewielkie pożary wywołane miotaczem. Sprzęt kosztuje aż 30 dolarów amerykańskich, ale jak czytamy w opisie, produkt jest wart swojej ceny. Wszak, “fajna” naklejka oraz wygodny przycisk na górze tłumaczą stosunkowo wysoką cenę.

Nie zachęcamy do zakupu, ale też nie odradzamy go. Wszystko zależy od tego, na jakim etapie przygotować na apokalipsę zombie jesteście.

Źródło: Twitter (Elon Musk), The Boring Company

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...