MIUI 9

MIUI 9 dla 40 modeli. Xiaomi w kwestii wsparcia idzie śladami Apple

Xiaomi rozpędziło się i ani myśl zwalniać. Wyniki sprzedaży są tego dowodem. Co ważne, chiński producent nie zapomina o swoich klientach, w chwili, kiedy urządzenie trafi w ręce użytkownika. Wsparcie posprzedażowe, na które składa się między innymi proces aktualizowania urządzeń, to oczywisty atut Xiaomi. Okazuje się, że firma postanowiła uaktualnić do najnowszej wersji nakładki MIUI 9 aż czterdzieści smartfonów i tabletów. Najstarsze z urządzeń zadebiutowało sześć lat temu!

MIUI 9

Android jest obecnie najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Z zielonego robota korzystają zarówno najbogatsi, jak i najbiedniejsi mieszkańcy globu. Wielosegmentowy sukces platforma zawdzięcza obecności na wielu półkach cenowych, od budżetowej, przez średnią, po ekskluzywną, na której znajdziemy, między innymi flagowce kończąc. Niestety, pomimo popularności systemu, wsparcie w zakresie aktualizacji urządzeń do nowego wersji systemowej lub choćby nowszej wersji nakładki producenckiej woła w świecie Androida o pomstę do nieba.

Na aktualizacje mogą liczyć głównie użytkownicy smartfonów sztandarowych, ale i oni muszą odczekać swoje w kolejce po update. Natychmiastową aktualizację zapewnia jedynie Google w urządzeniach z serii Pixel oraz dawniej w sprzętach sygnowanych marką Nexus. W świecie Apple jest to nie do pomyślenia, gdyż każda aktualizacja trafia do wszystkich kompatybilnych sprzętów w tym samym czasie. Firma uaktualnia nawet czteroletnie smartfony. Czy któryś producent urządzeń z Androidem czyni podobnie? Okazuje się, że tak.

MIUI 9 dla 40 urządzeń Xiaomi

Chiński gigant technologiczny postanowił zaktualizować urządzenia z portfolio produktowego do nakładki MIUI 9. Nie jest to równoznaczne z otrzymaniem nowej wersji Androida, ale sprzęt Xiaomi rządzi się nieco innym niż inne “zielone roboty” prawami. Liczba ficzerów trafiających do nakładki znacząco przewyższa liczbę nowości w kolejnych odsłonach Androida. Oznacza to, że przechodząc na MIUI 9, można otrzymać niemal nowy system. Jest to kuszące i co ważne, ze wspomnianej możliwości skorzystają użytkownicy aż 40 modeli urządzeń Xiaomi. Poniżej pełna lista.

Xiaomi MI MIX 2, Mi Note 3, Mi 6, Mi Max 2, Mi 5X, Mi MIX, Mi Note 2, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi Note 4X, Redmi Note 5A, Redmi 5A, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi 2, Mi 5C, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max, Mi 4s, Mi 4C, Mi Note, Redmi 4X, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4A, Redmi 4 high version, Redmi Note 2, Redmi Note 3, Redmi Note 4, Redmi Pro, Mi 2S, Redmi 2, Redmi 2A, Redmi 1S, Redmi Note, Mi Pad 3, Mi Pad 2 oraz Mi Pad.

Co nowego w MIUI 9?

Zmian jest naprawdę sporo, ale najistotniejsze z punktu widzenia producenta smartfonów oraz oprogramowania zebrałem w poniższym materiale. Jeśli jesteś użytkownikiem sprzętu od Xiaomi lub nosisz się z zamiarem kupna takowego, warto zapoznać się z listą.

 • Nowe motywy
 • Nowy skróty na ekranie blokady
 • Praca na podzielonym ekranie
 • Szybkie przełączanie aktywnych aplikacji
 • Usprawnione zarządzanie notyfikacjami
 • Inteligentny asystent
 • Znaczące usprawnienia w prędkości i stabilności systemu
 • Smart app launcher
 • Tryb cichy
 • Funkcja nagrywania ekranu
 • Zaawansowana analiza wykorzystania baterii
 • Nowe animacje

Nie są to wszystkie zmiany, jakie zajdą w oprogramowaniu MIUI, ale jestem przekonany, że te opisane wyżej powinny zachęcić was do zaktualizowania swoich urządzeń.

Źródło: Webibo

2 komentarze

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...