You are here
mLegitymacja dla uczniów i studentów. Ruszyły testy artykuły News 

mLegitymacja dla uczniów i studentów. Ruszyły testy

mLegitymacja to część aplikacji mDokumenty opracowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Cyfrowa wersja legitymacji szkolnej oraz studenckiej przechowywana w aplikacji mobilnej dla systemów Android oraz iOS niebawem stanie na równi z fizycznymi “papierami”. Rozwiązanie czeka najpierw fala testów.

mLegitymacja

W dwóch siedleckich szkołach oraz uniwersytecie działającym w mieście uruchomiono właśnie testy mLegitymacji. Uczniowie i studenci będą mogli wykorzystać wirtualny dokument jako pomoc przy uzyskiwaniu zniżek na przejazd komunikacją, oraz na wyjścia do kina. To jednak dopiero początek, gdyż po wakacyjnych testach ruszy “większy” program pilotażowy. Finalnie, mLegitymacja, będąca częścią aplikacji mDokumnety ma zastąpić fizyczny nośnik danych.

mLegitymacja w siedleckich szkołach

Rozwiązanie będące obecnie w fazie testowej sprawdzane jest przez wybranych uczniów i studentów, a nie jak mogłoby się wydawać, całą siedlecką uczącą się młodzież. Dopiero po udanych testach, mLegitymacja doczeka się programu pilotażowego.

Choć pewne jest to, że cyfrowe dokumenty będą niebawem tratowane na równi z fizycznymi odpowiednikami, o całkowitym wycofaniu tych drugich na razie nie może być mowy. mDokumenty służą wymianie danych na linii obywatel-obywatel oraz obywatel-firma. Kontrole policyjne oraz sprawy urzędowe w dalszym ciągu będą wymagały od nas posiadania fizycznego potwierdzenia tożsamości.

Źródło

Related posts

Leave a Comment