You are here
Modern Warfare z ray traicing – gra na PC będzie wyglądała lepiej Gry pc 

Modern Warfare z ray traicing – gra na PC będzie wyglądała lepiej

Trudno się już połapać w tym, która część Call of Duty ma się pojawić. Activision sukcesywnie, rok do roku, prezentuje bowiem nowe odsłony serii przeskakując tym samym w czasie i wprowadzając coraz to nowszych bohaterów. Teraz przyszła pora na zmiany, a przynajmniej w samej oprawie bo Modern Warfare z ray traicing to coś, na co wielu fanów serii czekało. Co więcej dostaną?

Modern warfare z ray traicing

Call of Duty obok Battlefield to chyba najpopularniejsza „strzelanka” FPS na rynku w swoim segmencie. Nie bierzmy tutaj pod uwagę oczywiście gier pokroju Fortnite czy PUBG, bo to zupełnie co innego. Jednak Activision nie miało tak łatwo ostatnio, bo przeniesienie serii w przyszłość odbiło im się czkawką. Wprawdzie gracze i tak masowo produkcję kupowali, ale jak to mawiał klasyk, niesmak pozostał. Teraz przyszła pora na powrót do korzeni.

Modern Warfare z ray traicing

Kiedy NVidia ogłosiła, że ich nowe karty graficzne będą oferowały obsługę ray traicing, dużej części graczy zaświeciły się oczy. W końcu mogliśmy tutaj mówić o oprawie graficznej z najwyższego poziomu i odbiciach światła generowanych w czasie rzeczywistym. Sam sprzęt oczywiście swoje kosztuje, no ale bądźmy szczerzy – profesjonalny komputer do grania musi kosztować. Szczególnie, jeżeli w zamian za to, gracz dostaje coś wyjątkowego. Call of Duty zawsze stało trochę w tyle, jeżeli chodzi o grafikę w porównaniu do gier od Dice, więc tym bardziej cieszy to, że Modern Warfare z ray traicing stanie się faktem.

Obsługa nowych algorytmów wiązała się ze stworzeniem zupełnie nowego silnika graficznego. Ten będzie obsługiwał nie tylko ray traicing, ale także i pozwalał na lepsze zastosowanie fotogrametrii. W samej grze także lepiej ma być oddana widoczność termowizyjna oraz noktowizyjna. W produkcji opartej na działaniach zbrojnych, to bardzo dobra wiadomość. Przynajmniej dla posiadaczy komputerów osobistych, bo na konsolach obecnej generacji, Modern Warfare z ray traicing nie ma możliwości działania. Cóż, to kolejne potwierdzenie na to, że gry najlepiej wyglądają jednak na PC-tach.

Co nowego w Modern Warfare?

Sam tytuł nowej produkcji od Activision może wprowadzać lekki zamęt. Przecież mieliśmy już odsłonę pod dokładnie taką samą nazwą. No prawie, bo tam po Call of Duty widniała jeszcze liczba cztery. Tutaj jej się pozbyto, ale sama nazwa pozostała i wyraźnie pokazuje, że twórcy chcą się skupić na nowoczesnym polu bitwy. Dokładnie tym, co przyniosło odsłonie gry największy sukces. Nie jest to jednak w żaden sposób reboot serii, ale pełnoprawny tytuł, który ma zawierać zupełnie nową kampanię dla pojedynczego gracza.

Przyzwyczailiśmy się, że te kampanie nie trwają zbyt długo. Zazwyczaj udawało się przejść całą w zaledwie 6 godzin i to niespecjalnie się do tego przykładając. W Moder Warfare także nie mamy co liczyć na to, że rozgrywka będzie dłuższa. Takie słowa potwierdził Dyrektor Narracyjny z Activision, czyli Taylor Kurosaki  w rozmowie z Gamereactor. Nie podał on wprawdzie konkretnego czasu, jaki będzie potrzebny do przejścia produkcji, ale zaznaczył, że będzie on „standardowy dla serii”. Nie ma więc co liczyć na to, że kampania dla pojedynczego gracza będzie wyjątkowo rozbudowana. Na pewno będzie efektowna, bo Call of Duty nas do tego przyzwyczaiło, ale wiadomo, że obecnie najważniejszy jest jednak multiplayer.

Multiplayer w Call of Duty Modern Warfare

Nie podano jeszcze wszystkich szczegółów oraz trybów, które zawitają do multiplayerowej rozgrywki w Call of Duty, ale wiadomo już niestety jedno. Nie będzie trybu Zombie. To wielka strata dla serii, bo gracze zdążyli przyzwyczaić się już do strzelania w stronę nie umarłych. Jednak twórcy zdecydowali się na zrezygnowanie z tego właśnie trybu, bo chcą postawić na realizm. Trudno jeszcze ocenić, czy to dobra decyzja, ale widocznie Activision ma plan na rozwój wersji online, więc należy im uwierzyć na słowo.

Ciekawe jest to, że tytuł ma oferować cross play, czyli gracze konsolowi będą mogli zmierzyć się z tymi korzystającymi z PC-tów. Będzie to działało na takiej samej zasadzie, jak w przypadku Fortnite. To bardzo dobra wiadomość, bo takich rozwiązań brakowało przy wcześniejszych odsłonach. Premiera Call of Duty Modern Warfare przewidziana jest na 25 października tego roku i ukaże się na PC-tach, Xbox One oraz PlayStation 4.

PC-ty, gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Activision / YouTube / Gamereactor / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment