Moderzy wyciągają pomocną dłoń do fanów GRID 2!

„Mętne” tłumaczenia developera, jako by nie można było zaimplementować widoku z kokpitu ze względu na ograniczenia technologiczne konsol. A także to, że kamerę tą wykorzystuje w rozgrywce zaledwie  5% graczy nie usatysfakcjonowało środowiska fanów gier. Moderzy ku uciesze miłośników symulatorów wyścigowych zdecydowali się stworzyć odpowiedni mod.

Najnowsza odsłona zręcznościowej gry wyścigowej od CodemastersGRID doczekała się widoku z wnętrza pojazdu. Po modyfikacji nie należy spodziewać się cudów. Na razie jakość tekstur wnętrza samochodu nie rzuca na kolana, ale należy pamiętać, że są to wczesne wersje.

Użytkownicy forum dyskusyjnego RaceDepartment testują różne rozwiązania. Obecnie najlepszym okazała się propozycja gracza o pseudonimie „Svartyr”, który wykorzystał ustawiania kamery z pierwszej części GRID. Pomijając względy estetyczne, mod sprawuje się znakomicie. Za dowód niech posłużą chociażby poniższe filmiki.

http://www.youtube.com/watch?v=j_CxBQXjx1M

http://www.youtube.com/watch?v=NdNtZROVcDE

Wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia widoku z kokpitu można znaleźć tutaj.

Jedynie co trzeba zrobić, to  wkleić pliki z pobranej paczki (folder „GRID”) do odpowiednich katalogów z danymi samochodów.

Na forum RaceDepartment mogą pojawić się nowsze wersje modyfikacji, więc warto co jakiś czas sprawdzać, czy nie wyszła przypadkiem modyfikacja z ciekawszymi teksturami.

Pozostaje już tylko uzbroić się w kierownicę wyścigową i możemy ruszać na podbój wirtualnych torów.

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...