Moto X4 teoretycznie bez tajemnic

Zakładając, że analizy i przewidywania obserwatorów rynkowych powstałe w oparciu o wiarygodne doniesienia okażą się prawdziwe, na IFA 2017 zostanie zaprezentowana Moto X4. Czwarta odsłona Moto X nie jest smartfonem, bez którego nie może obejść się rynek, jednak za sprawą sentymentu, model ma szansę stać się obiektem zainteresowania wielu konsumentów. Jako że urządzenie nie jest już owiane tajemnicą, podsumujmy informacje jego dotyczące.

Moto X4

Tym razem zaczniemy od ceny, nieoficjalnej, ale wysoce prawdopodobnej. Moto X4będzie oferowana w kwocie 350 euro, co w przypadku luźnego przeliczenia na złotówki, daje nam około 1 500 złotych. Dodajmy do tego podatki i inne dodatkowe opłaty, które mogą spowodować wzrost cen nawet o kilkaset złotych. Mówimy więc o wyższej średniej półce cenowej. Pytanie, czy podzespoły zamknięte w opisywanym smartfonie zasługują na to, aby umieścić go w tej kategorii.

Moto X4 — czego możemy się spodziewać?

Odpowiedź zdaje się oczywista — powinniśmy oczekiwać średniaka wpisującego się w się stylistykę, jaką przyjmuje całe najświeższe portfolio produktowe Moto. Wizualna strona Moto X4 nie jest zaskoczeniem. Przód jest do bólu przewidywalny, co nie czyni go nudnym. Mnie design frontu smartfona zwyczajnie odpowiada. Podobnie jak jego plecki, które nazwałbym ascetycznymi, gdyby nie jeden szczegół konstrukcyjny. Tak, mowa o aparacie, który w opisywanym telefonie wygląda dość niecodziennie. Podwójna kamera z diodą doświetlającą zostały umieszczone w interesującym okrągłym elemencie, co nadaje charakteru całemu modułowi. Pamiętajmy jednak o tym, że wygląd to nie wszystko… liczy się wnętrze.

Sprzęt został wyposażony w 5.2-calowy ekran AMOLED wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czyli mamy tutaj do czynienia z zagęszczeniem pikseli na poziomie 424 ppi. Naturalnie ekran chroniony jest chemicznie hartowanym szkłem znanej i cenionej marki — Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. Trochę martwi mnie to, że producent nie zdecydował się na zastosowanie wyższego, młodszego modelu szkła.

Nad wydajną pracą czuwa układ Qualcomm Snapdragon 630 taktowany zegarem 2,2 GHz, na którego moc składa się osiem rdzeniu ARM Cortex-A63. Procesor wspomagany jest przed grafikę Adreno oraz 4 GB pamięci LPDDR4X RAM o taktowaniu 1333 MHz. Sprzęt ma cechować wodoodporność potwierdzona certyfikatem IP68. Pozostała część specyfikacji prezentuje się następująco:

  • Akcelerometr
  • Żyroskop
  • Waga 149 gramów
  • LTE
  • Bluetooth 5.0
  • Wi-fi
  • Podwójny 12 Mpix aparat główny z detekcją fazy
  • 16 Mpix przednia kamerka do selfie
  • Akumulator o pojemności 3 000 mAh

Czy powyższe dane okażą się prawdziwe, przekonamy się już podczas targów IFA 2017, które odbędą się w Berlinie w dniach 1–6 września. Konferencje prasowe, na których giganci przedstawią swoje nowości wydawnicze, odbędą się nieco wcześniej.

Źródło: Theleaker, AndroidAuthority

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...