MotoESlide

Motorola Moto E drugiej generacji – już oficjalnie

Wczoraj Motorola zaprezentowała następcę świetnie sprzedającego się budżetowca Moto E. Czy druga generacja tegoż urządzenia spotka się z podobnym zainteresowaniem.

MotoESlide

Cała linia Moto (E, G, X) cechuje się idealnym stosunkiem ceny do jakości, ciekawym designem oraz najnowszą wersją mobilnego system operacyjnego Android. Nic więc dziwnego, że słuchawki amerykańskiego koncernu, obecnie należącego do chińskiego Lenovo, cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kolejne generacje wspomnianej serii urządzeń pokazują, że firma potrafi zaprojektować niebanalne smartfony i sprzedać je w kwocie, którą możemy uznać za akceptowalną, nawet dla mniej zamożnych osób.

Motorola zamierza najwyraźniej kontynuować tę politykę, czego idealnym przykładem jest zaprezentowana wczoraj Moto E 2015.

W stosunku do protoplasty nowe urządzenie prezentuje się naprawdę ciekawie. Smartfon pojawi się na półkach sklepowych w dwóch wersjach: LTE, kosztującej 149 dolarów oraz 3G, którą wyceniono na 119 dolarów. Obydwie zostały wyposażone w 4,5 calowy ekran IPS, chroniony warstwą chemicznie hartowanego szkła Gorilla Glass, pracujący w rozdzielczości qHD (540 x 960 pix), 8 GB pamięci flash (poprzednik 4 GB), dwa aparaty po 5 Mpix (w tym przedni do selfie) oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

W wersji z LTE znajdziemy 64 bitowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, taktowany zegarem 1,2 GHz oraz grafikę Adreno 306. Wariant 3G jest niestety słabszy i znajdziemy w nim jedynie czterordzeniowego Snapdragona 200 (Cortex A7) oraz układ GPU Adreno 302.

Akumulator o pojemności 2390 mAh zastosowany w Motoroli, według zapewnień producenta powinien pozwolić na pełny dzień pracy urządzenia na jednym ładowaniu. To w przypadku całej linii Moto nie jest jednak zaskoczeniem.

http://www.youtube.com/watch?v=shQx5AbTrdw

Dokładna data pojawienia się urządzenia w oficjalnych kanałach sprzedaży jest jeszcze nieznana, lecz na tę chwilę wiadomo już, że dostępność Moto E 2015 zostanie ograniczona na początku do 40 krajów. Miejmy nadzieję, że wśród nich znajdzie się Polska.

 Źródło: Motorola

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...