You are here
Motorola One Action – polska cena zachwyca, a co z wnętrzem? artykuły News 

Motorola One Action – polska cena zachwyca, a co z wnętrzem?

Ciekawa sytuacja nastąpiła w naszym pięknym kraju, bo kilka dni przed oficjalną premierą, zapowiedzianą na 21 sierpnia, do sprzedaży trafiła już Motorola One Action. To dość wyjątkowym smartfon, który z pewnością wyróżnia się spośród tych na rynku, ale także i z całej serii od Motoroli. Co takiego oferuje i ile trzeba za niego zapłacić?

Motorola One Action
Fot. Motorola

Jak wspomnieliśmy powyżej, premiera i pokaz nowej Motoroli odbędzie się w najbliższą środę, a my będziemy na nim i zrelacjonujemy go dla was. Zanim jednak urządzenie trafi w nasze ręce i nastąpią jego testy, warto przyjrzeć mu się „na papierze”, bo już teraz sam sprzęt wygląda na tyle obiecująco, że trudno przejść obok niego obojętnie. I mówiąc szczerze, mamy nadzieję, że nikt nie będzie tak koło tego smartfona przechodził.

Motorola One Action

Motorola kontynuuje obraną przez siebie drogę i konsekwentnie w niektórych modelach, pozbywa się charakterystycznego uśmiechu na pleckach smartfonów. Motorola One Action jest tego kolejnym przykładem, ale dostosowanie się do panujących na rynku trendów, może firmie wyjść tylko na dobre. Mimo, że użytkownicy zdają się narzekać na zastój na rynku i na to, że ciągle telefony wyglądają tak samo, to dalej chętniej sięgają właśnie po tego typu modele. Motorola to zauważyła i wykorzystała, co może przełożyć się na sprzedaż, choć w tym przypadku bardziej od wyglądu, ważniejsze jest to, co czeka w środku.

Firma słynie z tego, że poważnie podchodzi do swoich sprzętów, a ich różnorodność nie jest podyktowana chęcią zalania rynku ilością modeli, ale tym, żeby dać użytkownikom wybór. Nie inaczej jest w przypadku One Action, które stworzone zostało w  konkretnym celu. Tym razem skupiono się na nagrywaniu oraz oglądaniu multimediów. Tak o telefonie można było przeczytać w notce prasowej:

„Specjalne połączenie innowacyjnego sprzętu i oprogramowania umożliwia nagrywanie imponujących, ultraszerokokątnych filmów telefonem trzymanym w bardziej naturalnej pozycji pionowej. Podczas odtwarzania filmu w orientacji horyzontalnej można przeżyć jeszcze raz wszystkie emocjonujące przygody na pełnym ekranie.”

Specyfikacja Motorola One Action

Zacznijmy od samego wyświetlacza, który został stworzony w technologii IPS LCD, a jego przekątna wynosi aż 6.3 cala. Przełożyło się to na rozdzielczość Full HD+, czyli 1080×2520 pikseli, ale jak można zauważyć, proporcje wyświetlania obrazu są inne, niż można było przypuszczać. Motorola One Action oferuje bowiem 21:9, czyli „kinowe” doświadczenia, a więc to samo, co ostatnio w swojej ofercie umieściło Sony. Czy to spodoba się użytkownikom? Części zapewne tak, ale jak już wspomnieliśmy, Motorola daje im wybór, a ten konkretny model zdaje się być stworzony do konsumowania oraz tworzenia treści multimedialnych.

Jeżeli chodzi o procesor, to pod maską znalazło się miejsce na ośmiordzeniowego Exynosa 9609, czyli dziecko Samsunga. Pamięć RAM to 4 GB, a na dane dla użytkownika przeznaczono 128 GB z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 512 GB za pomocą karty microSD. Warto także dodać, że na pokładzie nie zabrakło modułu NFC, co w szczególności powinno ucieszyć tych, którzy korzystają z płatności zbliżeniowych. Do tego dochodzi jeszcze akumulator o pojemności 3500 mAh z możliwością szybkiego ładowania.

Aparaty w One Action

Oprócz samego wyświetlacza, równie ważne są tutaj także aparaty, które Motorola zdecydowała się umieścić w swoim nowym telefonie. Na pleckach pojawiły się tym razem trzy obiektywy (12 Mpix, 16 Mpix z kątem widzenia aż 117 stopni oraz 5 Mpix do głębi), a tak mówi o nich sam producent:

„Zaawansowana funkcja stabilizacji obrazu zapewnia płynność filmu, dzięki której można zapomnieć o poruszonych nagraniach. Zdecydowanie warto też wspomnieć o technologii Quad Pixel 2,0 µm, która czterokrotnie zwiększa światłoczułość, co sprawia, że filmy są ostrzejsze i jaśniejsze w każdej sytuacji.

Główny aparat 12 MP z autofocusem z detekcją fazy (PDAF) ustawia ostrość na obiekcie w mgnieniu oka. Piksele o wielkości 1,25 µm i przysłona f/1,8 gromadzą więcej światła, dzięki czemu zdjęcia są jaśniejsze. Wykrywający głębię aparat 5 MP ułatwia z kolei dodawanie do zdjęć naturalnego efektu rozmycia tła oraz dostosowywanie intensywności obszaru ostrości po zrobieniu zdjęcia. Efektem jest idealny portret. Robienie zdjęć o profesjonalnej jakości jest naprawdę proste dzięki funkcjom sztucznej inteligencji (AI) moto, takim jak optymalizacja zdjęcia, inteligentna kompozycja i automatyczne rozpoznawanie uśmiechu.”

Cena Motorola One Action

Ważną informacją jest jeszcze to, że urządzenie należy do programu Android One, czyli od razu będzie postawione na Android 9 Pie, ale ma dostać aktualizacje także do Android Q oraz Android R oraz oczywiście paczki zabezpieczeń. Innymi słowy, pełna obsługa w ciągu najbliższych trzech lat. No dobrze, a ile wynosi cena Motorola One Action w Polsce? Dystrybutor postanowił wypuścić smartfona na rynek w cenie 1099 złotych, co wydaje się być całkiem sensownym wariantem.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Motorola informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment