You are here
Masz dość mundialu? Radzimy co obejrzeć i jak nie stracić 90 minut! felietony 

Masz dość mundialu? Radzimy co obejrzeć i jak nie stracić 90 minut!

Mecz Polska-Japonia zbliża się wielkimi krokami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kibicować dalej naszym piłkarzom, ale można spędzić te 90 minut inaczej. I dalej te półtorej godziny mogą wywołać w nas takie same lub nawet większe emocje. Zapnijcie pasy, bo mamy dla was kilka naprawdę mocnych pozycji do wyboru. I to w za darmo! Przeczytajcie nasz poradnik, jak nie stracić 90 minut.

mundial jak nie stracić 90 minut

Pisaliśmy dla was ostatnio o tym, ile czasu na polskich kanałach VOD, zajmują reklamy. I choć nie jest to mała wartość, to może warto się przemęczyć, bo da się znaleźć na nich kilka perełek. Jeżeli nie jesteście fanami piłki nożnej to zamiast oglądać mecz, odpalcie któryś ze streamingów, siądźcie wygodnie i zacznijcie zajadać popcorn. Oto lista filmów, które warto obejrzeć i które trwają tyle samo, co rozgrywka na boisku.

Jak nie stracić 90 minut?

Kiedyś większość z filmowych hitów trwała te magiczne półtorej godziny. Dziś dużo tytułów zajmuje nam znacznie więcej czasu, a w szczególności te, które należą do produkcji z wyższej półki. My skupimy się jednak na tytułach lekkich i takich, które nie sprawią, że będziemy chcieli podciąć sobie żyły. To także propozycja na to, jak nie stracić 90 minut ze swojego życia na film, który jest po prostu kiepski. Poniższe tytuły obejrzycie całkowicie za darmo w serwisie VOD.pl.

Nic śmiesznego – to jedna z ciekawszych propozycji, które w swoim dorobku ma Marek Koterski. To także jedna z najlepszych ról Cezarego Pazury, który wciela się tutaj w postać Adasia Miauczyńskiego. Historia jego życia to codzienne zmaganie z pracą nie dającą satysfakcji oraz próbami podrywu, które nie do końca wychodzą tak, jak Adam sobie wyobraził. Nic śmiesznego to dość gorzka komedia i zawiera dość sporo scen, które dziś można uznać za kontrowersyjne, ale zdecydowanie warto ten film obejrzeć. Czas trwania: 91 minut.

Hałas – jedna z klasycznych pozycji, która niestety dziś jest już praktycznie zapomniana. Hałas to coś z czym borykamy się na co dzień, a już w szczególności, kiedy za ścianą mamy kibiców sportowych. Zawsze można pójść w ślady Davida Owena, którego gra Tim Robbins i wszcząć prywatną krucjatę. Wprawdzie nie polecamy demolowania samochodów czy walki z władzą, ale polecamy za to obejrzeć Hałas. Spędzicie półtorej godziny w miłej atmosferze i nie jeden raz się zaśmiejecie. Czas trwania: 87 minut.

Trochę fantastyki i horroru

Warto czasem pofantazjować i się przestraszyć. I choć poniższe tytuły nie należą może do najlepszych, które zobaczycie w życiu, warto dać im szansę.

Titanic 2 – dość „dziwaczna” propozycja, ale idealnie sprawdza się w chwili, kiedy chcemy o niczym nie myśleć. Titanic 2 jest filmem katastroficznym, który wygląda tak, jakby został nakręcony za psie pieniądze, gra aktorów woła o pomstę do nieba, a fabuła ma większe dziury, niż kadłub statku. Nie jest to dzieło, które można porównać do tytułu wyreżyserowanego przez Jamesa Camerona, ale daje sporo radości. O ile nie wymagamy od filmu czegokolwiek. Produkcja sprawia, że nasz mózg się wyłącza i po prostu obserwuje to, co dzieje się na ekranie. Czas trwania: 82 minuty.

Paranormal Activity – ten tytuł jest już klasyką, jeżeli chodzi o horrory. Paranormal Activity było jednym z pierwszych tego typu filmów, które korzystają ze sprawdzonej techniki, gdzie imituje się prawdziwe nagrania. Paranormal Activity powstało na fali sukcesu Blair Witch Project i w przeciwieństwie do niego, doczekało się wielu kontynuacji. Nie każdą warto obejrzeć, ale część pierwsza trzyma jeszcze poziom. Jeżeli macie się czegoś bać, to lepiej ducha, a nie porażki na boisku. Czas trwania: 81 minut.

Klasyka zawsze dobra

W czasie trwania mundialu można także nadrabiać klasyczne pozycje lub przypominać sobie te co ważniejsze. Lepiej nie odkładać tego na później, bo nie wiadomo, kiedy znów będziemy mieli trochę wolnego czasu.

Dług – film, który wywiera na widzu niesamowite wrażenie. Mocne, często brutalne kino o tym, jak łatwo można wpaść w spiralę strachu. Tytuł zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o dwóch mężczyznach, których tytułowy dług zmusił do popełnienia straszliwej zbrodni. Doskonałe role Roberta Gonery, Jacka Borcucha oraz Andrzeja Chyry. To także jeden z ciekawszych filmów Krzysztofa Krauze. Czas trwania: 98 minut.

To oczywiście nie wszystkie z filmów, które znajdziecie za darmo w serwisie. Jest ich znacznie więcej, a jeżeli macie konto na Netflix czy Showmax to możecie przebierać do woli w produkcjach. Warto też zapoznać się z nowościami, które pojawią się na Netflix w lipcu, bo przecież mundial nie kończy się jutro. A przynajmniej nie dla wszystkich.

Smartfony, komputery i laptopy, na których będziecie mogli spokojnie oglądać filmy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: VOD

Related posts

Leave a Comment