You are here
[MWC 2018] Xperia Ear Duo — nietypowe słuchawki od Sony artykuły News 

[MWC 2018] Xperia Ear Duo — nietypowe słuchawki od Sony

Jak dla mnie, Xperia Ear Duo to istne mistrzostwo, choć nie każdy może być z zastosowanych rozwiązań zadowolony. Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe nie są typowymi pchełkami — to kombajn, który świetnie sprawdzi się w przypadku uprawiania sportu, podróży komunikacją miejską, czy jeździe na rowerze. Nie bez znaczenia dla pozytywnego odbioru całości ma wbudowana obsługa asystentów głosowych — Apple Siri oraz Google Assistant.

Xperia Ear Duo

Słuchawki Xperia Ear Duo to jedyny produkt poza smartfonami, który Sony zaprezentowało podczas tegorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie. Nie jest to urządzenie, akcesorium pozbawione wad, jednak sprzęt może trafić w gusta wielu osób. Niestety, Ear Duo mogą nie spodobać się fanom czystego brzmienia i odcięcia od dźwięków otoczenia.

Czym są Xperia Ear Duo

Dzisiejsi konsumenci wymagają od elektroniki użytkowej więcej niż trzy czy pięć lat temu. Słuchawki, nawet te bezprzewodowe, często okazują się nieatrakcyjne dla osób pragnących kontaktu z nowinkami technicznymi. Dlatego też na rynku pojawiają się rozwiązania takie jak Apple AirPods czy podobne do nich słuchawki Beats. Swoje trzy grosze postanowiło dodać również Sony, które podeszło do sprawy w nieco inny sposób.

Xperia Ear Duo to bezprzewodowe słuchawki, które zapewniają stosunkowo krótki czas pracy na akumulatorze. Mówimy o czterech godzinach słuchania muzyki. Czas ten może wydłużyć, doładowując akumulatory w dodanym do zestawu pudełku. Opakowanie pozwala na czterokrotne doładowanie sprzętu, czyli łącznie otrzymujemy mniej więcej 16 godzin odtwarzania audio.

Design jest kwestią indywidualną i o ile wielu osobom Xperia Ear Duo zwyczajnie się podobają, tak mnie niekoniecznie przypadły do gustu. Możliwe, że zmienię podejście po organoleptycznym przetestowaniu słuchawek. Osoby, które miały ze sprzętem styczność, twierdzą, że sposób mocowania ich na uchu, nie jest najwygodniejszy. Zaletą jest z kolei to, że nie musimy martwić się o ich przypadkowe wypadnięcie.

Gesty, redukcja szumów i asystenci głosowi

Powyżej wymieniłem trzy najważniejsze cechy słuchawek Sony Xperia Ear Duo. Zacznijmy od gestów, a konkretnie jednego — najważniejszego. Chcąc odebrać połączenie przychodzące, wystarczy skinąć głową. Naturalnie urządzenie pozwala również na inne akcje. Wiele wyjaśnia poniższe nagranie wideo.

Słuchawki współpracują zarówno ze smartfonami z Androidem, jak i iPhone’ami. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że będziemy mogli za ich pomocą rozmawiać z asystentami głosowymi i wydawać im komendy. Siri oraz Google Assistant pomogą nam w codziennych zadaniach, dostarczając najistotniejszych informacji. Nadchodzące wydarzenia z kalendarza, publikacja wpisu w mediach społecznościowych czy napisanie SMS-a — wszystko będzie odbywało się poprzez komendy głosowe.

Nie można jednak zapominać o tym, że poruszamy się w realnym świecie i wchodzimy z nim w interakcje. Właśnie dlatego Sony postanowiło zastosować nietypową redukcję szumów. System odsieje część dźwięków otoczenia, szczególnie tych “nieistotnych”, pozostawiając w tle ich część. Słuchając muzyki, w dalszym ciągu będziemy mogli zwrócić uwagę na trąbiący pojazd lub komunikat w metrze obwieszczający nasz przystanek. Rozwiązanie ma niestety wady. Wspomniana redukcja szumów wiąże się z nieco słabszą jakością dźwięku względem urządzeń niewyposażonych w rzeczony ficzer. Coś za coś.

Dodam tylko, że w naszym sklepie internetowym możecie znaleźć szeroki wybór słuchawek Sony.

Źródło: Sony

Related posts

Leave a Comment