You are here
[MWC19] ZTE Axon 10 Pro 5G – flagowiec pełną gębą artykuły News 

[MWC19] ZTE Axon 10 Pro 5G – flagowiec pełną gębą

Zdaje się, że teraz każdy z producentów smartfonów ma tylko jeden cel – przegonić swoją konkurencję. Trzeba więc zaoferować klientom coś, czego ta zwyczajnie nie ma. W przypadku ZTE Axon 10 Pro 5G czegoś takiego raczej nie uświadczymy, ale cieszy to, że firma zdecydowała się na obsługę sieci 5G. I to kolejna z korporacji, która widzi w technologii przyszłość.

ZTE Axon 10 Pro 5G

ZTE może nie należy do najpopularniejszych firm w naszym kraju, ale przy odrobinie samozaparcia, produkty producenta możemy kupić. Wprawdzie wątpimy, ze najnowszy flagowiec firmy zagościł szybko i u nas, ale warto mu się przyjrzeć z bliska. Na tyle, na ile ZTE udostępniło taką możliwość, bo choć jest ono obecne na targach Mobile World Congress, to flagowiec pojawił się jedynie jako render. Nie wiadomo także, kiedy trafi do sprzedaży, ale chyba warto na niego poczekać.

ZTE Axon 10 Pro 5G

ZTE Axon 10 Pro 5G, jak sama nazwa wskazuje, jest kolejnym ze smartfonów, który już wyposażony będzie w standard sieci 5G. I to bardzo dobra informacja, bo pokazuje, że jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia nowego formatu. Wprawdzie zanim stanie się on standardem upłynie jeszcze wiele czasu, ale jak widać producenci smartfonów są już w pełni na to gotowi. ZTE Axon 10 Pro 5G jest na to dowodem, ale sam moduł 5G to nie wszystko, co ma do zaoferowania.

ZTE nawiązało współpracę z firmami telekomunikacyjnymi, by sama technologia 5G szybciej została wprowadzona globalnie. Tak samo, jak zrobiło ostatnio Oppo. Jednak ZTE poszło o krok dalej i zamiast tylko mówić, przynajmniej coś pokazało. ZTE Axon 10 Pro 5G wygląda niestety… jak każdy inny smartfon, który już jest na rynku. Notch w postaci kropli wody nie jest żadną nowością, ani nie ekscytuje już tak, jak kiedyś. Oczywiście nie wymagamy od każdego producenta tego, by do swoich urządzeń na siłę wciskał innowacje, ale aż chciałoby się zobaczyć coś… innego. W końcu mówimy o flagowcu. Nowe ZTE ma mieć bowiem pod maską procesor Qualcomm Snapdragon 855, a do tego 6 GB RAM i 128 GB miejsca na dane.

Specyfikacja ZTE Axon 10 Pro 5G

Wyświetlacz wykonano w technologii Super AMOLED i ma mieć przekątną 6.47 cala, co przełoży się na rozdzielczość 1080×2340 pikseli. Jeżeli ktoś będzie potrzebował czytnika linii papilarnych, znajdzie go pod ekranem. To coraz popularniejsze rozwiązanie, a już w szczególności w produktach z wyższej półki cenowej. I choć ceny ZTE Axon 10 Pro 5G nie podano, to podejrzewamy, że nie będzie ona najniższa. Szczególnie patrząc na to, ile za podobne urządzenia życzy sobie konkurencja.

Na pleckach urządzenia znalazło się miejsce na potrójny zestaw obiektywów. Jest on wprawdzie „rozbity” na dwa niezależne od siebie paski, co jest lekką modyfikacją design, choć dalej dla nas to zbyt mało żeby mówić o nowości. Jednak sama specyfikacja aparatów jest więcej niż zachęcająca. Główne oczko ma mieć bowiem 48 Mpix z przysłoną F1.8, czyli będzie dość jasno. Drugi z obiektywów to już szeroki kąt dochodzący do 125 stopni oraz matryca 20 Mpix. Ostatni jest teleobiektyw z matrycą 8 Mpix. Jeżeli chodzi o kamerę ukrytą w kropli wody, mamy tam dostać 20 Mpix. Urządzenie będzie działało na Android 9 Pie z nakładką producenta, a akumulator ma mieć pojemność 4000 mAh.

Widzimy więc, że nowe ZTE może faktycznie sporo kosztować. Brakuje nam w nim jednak czegoś, co skutecznie przekonałoby nas do wybrania właśnie tego produktu, a nie czegoś od konkurencji. Jeżeli cenowo ZTE nie będzie tańsze od flagowców innych firm, to nie wróżymy im sukcesu.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: ZTE / Informacja prasowa / GSM Arena

Related posts

Leave a Comment