Tamagotchi

My Tamagotchi Forever wylądowało w Google Play i Apple AppStore

Do sklepów z aplikacjami mobilnymi dla systemów Android oraz iOS trafiła gra My Tamagotchi Forever. Młodsi użytkownicy smartfonów mogą nie pamiętać, czym było Tamagotchi, jednak mnie i moim rówieśnikom na myśl o wspomnianej grze w oku zakręciła się łza. Teraz, protoplasta Simsów powraca w zupełnie nowym wydaniu. Nie jestem jednak pewny, czy firmie Bandai Namaco uda się osiągnąć podobny do tego sprzed lat sukces.

Tamagotchi

W połowie lat 90 ubiegłego wieku rozpoczął się szał na Tamagotchi. Ta niewielka zabawka w kształcie jajka stała się wirtualnym przyjacielem wielu młodych osób. Skłamałbym jednak, pisząc, że dorośli nie uczestniczyli w zabawie. Pamiętam swój pierwszy egzemplarz z czerwoną obudową i gumowanymi przyciskami w kolorze żółtym. Spoczywał w nim dinozaur, którym musiałem się opiekować. Nie było to jednak zadanie łatwe, o czym przekonałem się podczas kilkunastu wirtualnym pogrzebów wirtualnego pupila. Teraz, po przeszło dwudziestu latach mogę wrócić do zabawy.

My Tamagotchi Forever

Gra My Tamagotchi Forever to istna kopia “fizycznego” Tamagotchi sprzed lat. Produkcja dostępna dla iPhone’ów i smartfonów z Androidem ma szansę przyciągnąć i zatrzymać przy sobie graczy. Sam zamierzam przez bliżej nieokreślony czas rozkoszować się zabawą, jednak powątpiewam w to, że tytułem zainteresują się osoby młodsze.

Dzieciak, którym byłem w latach dziewięćdziesiątych, nie miał zbyt wysokich wymagań względem elektronicznej rozrywki. Owszem, w moim otoczeniu pojawiały się konsole oraz pierwsze komputery, jednak największą frajdę sprawiało mi zdzieranie kolan na podwórku lub boisku. Tamagotchi było solidnym powiewem świeżości. Naprawdę ciężko było zrozumieć mi, jak w tak małym opakowaniu może “mieszkać” dinozaur. Dziś, w świecie smartfonów, VR, AR, tabletów i inteligentnych czasomierzy ciężko przykuć uwagę dziecka. Mimo potencjalnych trudności Bandai Namaco postanowiło spróbować.

Jak grać?

Schemat zabawy jest naprawdę banalny. Gracz musi dbać o to, aby wirtualny pupil miał co jeść, co pić i z kim się bawić. Należy pamiętać również o “wysadzaniu” bohatera My Tamagotchi Forever. W stosunku do oryginału, jak łatwo zgadnąć, zaszły pewne zmiany. Przykładem jest możliwość zrobienia sobie selfie z wychowywanym pupiem.

Grę pobierzecie z Google Play oraz Apple App Store. Urządzenia kompatybilne z grą możecie kupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Mashable, Bandaiamcoent

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...