You are here
Nadchodzi Moto Z3 Play. Sprawdź, czy wiesz o nim wszystko artykuły News 

Nadchodzi Moto Z3 Play. Sprawdź, czy wiesz o nim wszystko

Nie tak dawno Motorola zaprezentowała model Moto G6, który niebawem trafi w moje ręce. Tymczasem fani marki powoli szykują się już do premiery Moto Z3 Play, czyli następcy kapitalnego smartfona obsługującego moduły. Dzięki danym zebranym przez XDA Developers możemy z dużą dokładnością określić, jakim urządzeniem będzie nowa Z Play.

Moto Z3 Play

Mimo że na co dzień preferuję iOS, stale testuje urządzenia z Androidem. Jednym z moich ulubionych producentów jest Motorola, której produkty cechują bardzo dobra jakość wykonania, oryginalne wzornictwo oraz prostota obsługi. Urządzenia te działają, tak jak zaplanowali projektanci, co nie jest takie oczywiste w przypadku nawet droższej konkurencji. W przypadku Motoroli na wyróżnienie zasługują dwie serie — Moto G oraz Moto Z Play. Dziś zajmiemy się nadchodzącym przedstawicielem drugiej ze wspomnianych linii.

Moto Z3 Play i sprawdzony wygląd

Wytrzymała, jedna z najsmuklejszych na rynku obudowa połączona z przednią taflą zakrzywionego szkła 2.5D nie zwiastuje rewolucji w designie. Uważam jednak, że wypracowana przez lata stylistyka jest interesująca i ślepa pogoń za konkurencyjnym wzornictwem, mogłaby wyjść Motoroli na złe. Potężną zmianą będzie za to zrezygnowanie ze złącza audio Jack 3.5 mm.

Fron Moto Z3 Play wypełni 6-calowy ekran o nieco zmienionych proporcjach 18:9. Będzie to AMOLEDOW-y moduł Max Vision pracujący w rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli.

Wyczekiwane zmiany w konfiguracji

Urządzenie otrzyma rozsądną i wystarczającą do codziennej pracy specyfikację. Wydajność zapewni średniopółkowy układ Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB ram oraz 32 GB lub 64 GB pamięci na dane. Znajdziemy tutaj również gniazdo na kartę microSD. Sądzę, że sprzęt będzie przy wspomnianej konfiguracji, będzie działał naprawdę dobrze. Swoje zrobi z pewnością optymalizacja oprogramowania, którym okazuje się niemal czysty Android. Dlaczego “niemal”?

Podobnie, jak to miało miejsce wcześniej, w Moto Z3 Play zobaczymy zestaw aplikacji od Motoroli takich jak Moto Display, Moto Experience czy Moto Voice. To dodatki subtelne, opcjonalne, ale zwiększające możliwości urządzenia.

Moduły, ale czy przydatne?

Seria Moto Z Play zasłynęła z, a jakże, modułów. Tym razem zobaczymy aż 5 tego typu sprzętowych dodatków, które będzie można umieścić na pleckach Moto Z3 Play.

  • Moto Z Power Edition — dodatkowy powerbank
  • Moto Z Style Edition — Style Shell
  • Moto Z Gamepad Edition — dodatek dla graczy
  • Moto Z Projection Edition — projektor

Źródło: XDA Developers

Related posts

Leave a Comment