You are here
Nadchodzi  YotaPhone 2 – niezwykły telefon z Rosji News 

Nadchodzi YotaPhone 2 – niezwykły telefon z Rosji

Od dawna jesteśmy zasypywani informacjami o tym urządzeniu. Teraz możemy być już pewni – YotaPhone 2, następca pierwszej wersji kasowego telefonu z Rosji nadchodzi.

YotaPhone-2

Już 3 grudnia zostanie nam oficjalnie zaprezentowane najnowsze urządzenie od producentów Yota. Następca zjawiskowego smartfonu z dwoma wyświetlaczami zadebiutuje najpierw w Moskwie, następnie w Londyne.

Popyt na drugą wersje telefonu jest o wiele większy niż w przypadku poprzednika. Telefon ma szanse na podbicie rynku i zaprezentowanie się w szerszej grupie klientów, nie tylko znawców. Wszystko za sprawą szerokiej kampanii reklamowej, w którą Rosjanie włożyli grube pieniądze. Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienie telefonu, tzw. wirtualna kolejka.

W porównaniu do poprzednika, YotaPhone 2 oferuje nam dużo lepsze parametry, dorównujące konkurencyjnym smartfonom. Jedną z najlepszych zajawek urządzenia jest posiadanie dwóch ekranów. Pierwszy z nich w pełni 5 calowy full HD Super AMOLED o rozdzielczości 1920x 1080 pikseli, tylni natomiast w technologii E-ink o rozmiarze 4,7 cala i rozdzielczości 960x 540 pikseli. Tylni ekran jest w pełni dotykowy. 

21YotaPhone MWC2014 35835124

Bardzo dobrze prezentuje się silnik urządzenia: procesor w wersji Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, posiadający 2 GB pamięci operacyjnej, dwa aparaty, 32 GB pamięci wbudowanej, moduł łączności, bezprzewodowe ładowanie baterii o mocy 2500mAh. Wszystko to w systemie Android 4.4 Kitkat.

Na pierwszy rzut oka widać, że największą zaletą urządzenia jest drugi ekran, niepojawiający się chyba w żadnym smartfonie dostępnym dotychczas w sprzedaży. Nawet w momencie rozładowanej baterii, E-ink z tyłu urządzenia służy nam aktywnie. To niebywale fantastyczny gadżet o szerokim zastosowaniu, ale czy warty  699 euro (2954 zł). Sugerowana cena może niejednego przerazić.

Źródło :  geeky-gadgets.com

 

Related posts

Leave a Comment