Nagetsowy tweet bije światowe rekordy

 

5 kwietnia szesnastolatek Carter Wilkerson z Reno w stanie Newada w tweeterze zapytał  sieć restauracji „Wendy’s” ile potrzebuje retweetów, żeby dostać roczny zapas nagetsów  Na odpowiedz Carter czekał mniej niż minutę – 18 milionów, powiedzieli w Wendy’s.

Carter Wilkerson

 „Uznajcie za zrobione”- odpisał nastolatek i zrobił nowy post z podpisem „Pomóżcie mi, proszę, człowiek  potrzebuje nagetsów” („HELP ME PLEASE. A MAN NEEDS HIS NUGGS.”)

Tweet bardzo szybko stał się wiralem i dostał 1 milion retweetów w ciągu 2 dni. Podzieliły się nim takie duże korporacje jak Apple Music, Microsoft, Amazon, Google i sam Twitter oraz gwiazdy filmowe włącznie z Aaronem Paulem (Breaking Bad). Inne firmy dołączyły się do tej historii z własnymi propozycjami – między innymi United Airlines, które obiecują Carterowi, bezpłatny lot do każdego miasta, gzie Wendy’s mają restauracje, jeżeli mu się uda osiągnąć tą plankę.

Carter Wilkerson

 9-go maja Wendy’sc opublikowali post, gdzie obiecują wydać $100 000 dla „Dave Thomas Foundation for Adoption” (fundacja zajmująca się domami dziecka w stanach) w razie sukcesu Cartera.

Na dzień dzisiejszy, post Cartera ma blisko 3,5 mln retweetów i jest najpopularniejszym tweetem w historii. Przejął tą pozycje od Ellen DeGener z ją „Oskarowym selfie” 2014 roku.

autor: Illia Dmytriiev 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

62 More posts in Na luzie category
Recommended for you
iPhone 11 Pro
Statystyczny Polak pracuje na iPhone 11 przez 32 dni

Serwis Picodi.com stworzył ciekawe zestawienie, z którego dowiadujemy się, ile mieszkańcy poszczególnych Państw muszą pracować...