You are here
Nagrody iPhone Photography Awards 2019 rozdane artykuły News 

Nagrody iPhone Photography Awards 2019 rozdane

Ogłoszono wyniki fotograficznego konkursu iPhone Photography Awards 2019. Wyłoniono zwycięskie zdjęcia, które, ku mojemu zaskoczeniu, wykonano nie najmłodszymi już smartfonami — iPhone SE, iPhone 7 oraz iPhone X. Mimo ograniczeń sprzętowych ujęcia prezentują mistrzowski poziom.

iPhone Photography Awards 2019
fot. Pxhere

Historia konkursu liczy sobie 12 lat. Przez ponad dekadę domorośli fotograficy rywalizują o tytuły iPhone Photography Awards oraz związane z nimi nagrody. Biorąc pod uwagę, że smartfony iPhone mają ograniczone możliwości, w ujęciach liczy się przede wszystkim pomysł oraz oryginalne wykonanie. Mimo to, przeglądając zdjęcia, ciężko mi uwierzyć, że zostały stworzone za pomocą urządzenia mobilnego.

iPhone Photography Awards 2019

Do jury oceniającego fotografie spłynęło kilka tysięcy prac, z których wyłoniono i nagrodzono te najciekawsze. Co ciekawe, zdjęcia nie musiały być „w pełni oryginalne”, gdyż pozwolono na ich edycję za pomocą wbudowanych w iPhone’y aplikacji. Naturalnie, mówimy o programach Apple, a więc w grę nie wchodziły usługi Adobe czy im podobne. Przejdźmy do meritum, czyli fotografii oraz zdobywców nagród.

  • Gabriella Cigliano z Włoch — główna nagroda, fotograf roku przyznana za zdjęcie „Big Sister”
  • Diogo Lage z Portugalii — 1. miejsce przyznane za zdjęcie „Sea Stipes”
  • Yuliya Ibraeva z Rosji — 2. miejsce przyznane za zdjęcie „Sorry, no movie today”
  • Peng Hao z Chin — 3. miejsce przyznane za zdjęcie „Come Across”

iPhone’y znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: IPPAWARDS

Related posts

Leave a Comment