vivo750x300

Najciekawszy smartfon roku zaprezentowany – poznajcie Vivo Xplay 3S

Jeszcze do niedawna wyśmiewano chińskie urządzenia za brak innowacyjności, tandetne wykonanie oraz mało wydajne podzespoły. To jednak zaczyna się zmieniać, czego doskonałym przykładem jest najnowszy smartfon od Vivo.

vivo750x300

 

O urządzeniu pisano już wcześniej, lecz dopiero wczoraj producent zdecydował się na oficjalną prezentację modelu Xplay 3S.  Po zapoznaniu się ze szczegółami specyfikacji, można być pewnym jednego – mamy do czynienia z prawdziwym „Potworem”.

W przypadku nowoczesnych smartfonów, jednym z najważniejszych elementów jest oczywiście ekran. Ten w przypadku nowego flagowca Vivo po prostu zadziwia. Ogromny 6-calowy wyświetlacz, charakteryzuje się niespotykaną wcześniej rozdzielczością – 2560 x 1440 pikseli, co gwarantuje nam zagęszczenie punktów na poziomie 489.53 PPI. To naprawdę robi wrażenie.

Do obsługi takiego ekranu potrzeba wydajnej konfiguracji sprzętowej. W tym przypadku Vivo nie zawodzi – oddaje do dyspozycji czterordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 800, taktowaną zegarem 2.3 GHz, układ graficzny Adreno 330 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Ponadto Xplay 3S został wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojmności 32 lub 63 GB (w zależności od wersji). To naprawdę sporo, dodajmy jeszcze wsparcie dla technologii NFC oraz przyzwoity aparat pozwalający wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix i mamy całkiem ciekawe urządzenie.

Już po przeczytaniu powyższego akapitu, można stwierdzić, że urządzenie budzi zachwyt. To jednak nie wszystko, gdyż jest jeszcze jedna rzecz, wyróżniająca opisywany phablet – grubość. W najcieńszym miejscu mówimy o 4.5 mm, co czyni z Vivo najsmuklejsze urządzenie tego typu.

Całość pracuje pod kontrolą Androida JellyBean w wersji 4.3. Cena, choć wysoka, jest dla mnie w pełni uzasadniona. Z tego też powodu, nie jest dla mnie zaskoczeniem, fakt że za urządzenie przyjdzie nam zapłacić aż 580 dolarów. To, kiedy i czy w ogóle model zagości na europejskim rynku pozostaje na razie tajemnicą.

Źródło: phonearena.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...