Najpierw Oppo, teraz Lenovo… kolejny chiński producent zainteresowany Windows Phone.

Niedawno pisaliśmy o planach Oppo związanych z wprowadzeniem do swojej oferty urządzenia pracującego pod kontrolą mobilnych okienek. Jeśli wierzyć przeciekom, już wkrótce możemy doczekać się premiery smartfonu Lenovo z tymże systemem.

lenovo windows phone 750x300

 

Co ciekawe parametry sprzętowe nowego dziecka chińskiego producenta można uznać za topowe. Duży prawie 5 calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1080p, a do tego czterordzeniowy procesor. Trzeba przyznać, że brzmi nieźle. Nie należy zapominać, że obsługa takiego sprzętu w systemie Windows Phone nie jest na chwilę obecną możliwa. Z tego też powodu, słuchawka trafi do sprzedaży, nie wcześniej niż aktualizacja GDR3, będąca kolejnym etapem rozwoju WP.

Wspomniany update wniesie możliwość obsługi czterordzeniowych jednostek, niestety zobaczymy go dopiero pod koniec roku. Z pewnością jest na co czekać. Smartfony chińskich producentów są coraz bardziej łakomym kąskiem dla klientów znudzonych rozwiązaniami wielkich firmy takich jak Samsung, Apple czy LG.

Źródło: frazpc

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...