You are here
Najpopularniejsze produkcje na Netflix – co oglądaliśmy w 2019? artykuły News 

Najpopularniejsze produkcje na Netflix – co oglądaliśmy w 2019?

Jakie były najpopularniejsze produkcje na Netflix mijającego roku? Firma opublikowała właśnie swoje zestawienie i trzeba przyznać, że da się na nim znaleźć kilka niespodzianek. Jedną z nich jest ta, że wśród zestawienia tych najpopularniejszych, nie króluje taki tytułu, jak „Irlandczyk” Martina Scorsese. Widocznie produkcja nie przypadła do gustu użytkownikom serwisu tak bardzo, żeby zdobyła pierwszą lokatę.

Najpopularniejsze produkcje na Netflix
Fot. Netflix

Można śmiało powiedzieć, że końcówka tego roku to ogromne zaskoczenie, ale poniekąd także i duma, bo tytułem, który zrobił największe „zamieszanie” na Netflix, był „Wiedźmin”. Niby się tego spodziewaliśmy, ale im bliżej premiery, tym większe obawy mieliśmy. Tymczasem okazało się, że sam serial został bardzo dobrze przyjęty, co przełożyło się nawet na sprzedaż książek Andrzeja Sapkowskiego w Stanach Zjednoczonych. Pisarz „wskoczył” tam na pierwsze miejsce w księgarni Amazonu, a to już nie byle co.

Najpopularniejsze produkcje na Netflix

Koniec roku zawsze nastraja nas do tego, by robić podsumowania. Nie inaczej jest i w przypadku firm. Właśnie pokazano, jakie były najpopularniejsze produkcje na Netflix w 2019 roku w naszym kraju. Wspomnieliśmy już o „Wiedźminie”, czyli pierwszym sezonie serialu, który już doczekał się zamówienia na drugi oraz trzeci sezon, a to oznacza, że będziemy mieli co oglądać w przyszłych latach. Szkoda tylko, że tyle trzeba będzie czekać na kolejne odcinki, bo pierwszy sezon pochłonęliśmy od razu, a apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wśród innych produkcji, które były popularne na Netflix w 2019 roku, znalazły się także inne tytuły, które nas wyjątkowo wciągnęły. Jednym z nich jest oczywiście „Stranger Things” i trzeba przyznać, że trochę dziwi nas jego „niska” pozycja na samej liście. Widocznie kolejna odsłona nie była już tak wciągająca, jak poprzednie, co przełożyło się na mniejsze zainteresowanie. Dalej jednak jest ono ogromne, co daje nadzieję na to, że w kolejnych sezonach twórcy także się postarają i dadzą widzom coś, co ponownie przyciągnie ich na kanapy.

Co oglądaliśmy w Polsce na Netflix?

To chyba największe z zaskoczeń, ale jak najbardziej pozytywne. „Wiedźmin” miał swoją premierę zaledwie dziesięć dni temu, a już udało mu się wskoczyć na pierwsze miejsce wśród oglądanych tytułów na platformie. To nie lada wyczyn, bo widać, że konkurencja była spora. Drugie miejsce zajęła także nowość, bo film „Dwóch Papieży”. Widocznie tematyka kościoła w połączeniu ze Świętami Bożego Narodzenia oraz fenomenalną obsadą, przyniosło oczekiwany rezultat.

Wielką trójkę zamyka „Irlandczyk”. Zaskakująco dobrze poradziło sobie „6 Underground”, które nam wyjątkowo do gustu nie przypadało, ale widać jesteśmy w mniejszości. Najpopularniejsze produkcje na Netflix w 2019 roku to idealny podział pomiędzy filmami, a serialami. Każdego z rodzajów jest bowiem po równo.

Lista najpopularniejszych produkcji w Polsce w 2019 roku na Netflix

 1. Wiedźmin
 2. Dwóch Papieży
 3. Irlandczyk
 4. 6 Underground
 5. Zabójczy Rejs
 6. Stranger Things
 7. Sex Education
 8. Potrójna Granica
 9. Jak romantycznie!
 10. Dom z Papieru: część 3

Najpopularniejsze filmy na Netflix w 2019 roku w Polsce

Jak widać, tutaj także nie ma większych zmian i co ciekawe, też większość z produkcji pochodzi z końcówki tego roku. Widocznie więcej czasu w okresie świątecznym sprawiło, że widownia zasiadła na kanapie i zamiast oglądać „Kevina samego w domu”, zdecydowała się na włączenie serwisów VOD.

 1. Dwóch Papieży
 2. Irlandczyk
 3. 6 Underground
 4. Zabójczy Rejs
 5. Potrójna Granica
 6. Jak romantycznie!
 7. Król
 8. Wynajmij sobie chłopaka
 9. Pralnia
 10. Miłość pod jednym dachem

Najpopularniejsze seriale na Netflix w 2019 roku w Polsce

Najpopularniejsze seriale to pokaz tego, co najbardziej przyciąga widownie do serwisu. „Wiedźmin”, trzeci sezon „Stranger Things” oraz „Sex Education” to produkcje, które cieszyły się największą popularnością. Niemałym zaskoczeniem może być „The Umbrella Academy”, bo to produkcja wyjątkowa pod każdym względem. Ciesz jednak to, że została ciepło przyjęta przez polskich odbiorców. Podobnie, jak „The End of the F***Ing World” ze swoją drugą częścią.

 1. Wiedźmin
 2. Stranger Things 3
 3. Sex Education
 4. Dom z Papieru: część 3
 5. The Umbrella Academy
 6. Rick and Morty: część 4
 7. Ty: część 2
 8. The End of the F***ing World: część 2
 9. Czarne Lustro: część 5
 10. Miłość, Śmierć i Roboty

Najpopularniejsze produkcje na faktach na Netflix w 2019 roku

Produkcje oparte na faktach niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Sądziliśmy, że więcej produkcji będzie opowiadać o mordercach i nierozwiązanych sprawach, ale polscy odbiorcy jak widać gustują w zupełnie innych tematach.

 1. Ty kontra dzicz
 2. Sprzątanie z Marie Kondo
 3. Hyperdrive
 4. Magicy makijażu
 5. Renowatorzy z Doliny Rdzy
 6. Bliskie spotkania zabawnego stopnia
 7. Najbardziej niezwykłe domy świata
 8. Pięć pierwszych randek
 9. Mistrzowie projektowania wnętrz
 10. Paranormalne doświadczenia

Najpopularniejsze dokumenty na Netflix w 2019 roku

Tutaj król mógł być tylko jeden i nie dziwi nas to, że tytuł stworzony przez BBC, zajął zaszczytne drugie miejsce. Tutaj znalazły się produkcje, które poruszają temat zbrodni, a wśród nich głośne „Zaginięcie Madeleine McCann”.

 1. Nasza Planeta
 2. Hakowanie Świata
 3. The Devil Next Door
 4. Formuła 1: Drive to Survive
 5. Zaginięcie Madeleine McCann
 6. Broken
 7. Rozmowy z Mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego
 8. Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates
 9. II Wojna Światowa w kolorze
 10. HOMECOMING: film od Beyonce

Laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam oglądać Netflix, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix Facebook / Wirtualne Media / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment