You are here
Prosta naprawa Galaxy S10? Zapomnij artykuły News 

Prosta naprawa Galaxy S10? Zapomnij

Zła wiadomość dla osób, które zdecydowały lub zdecydują się kupić najnowszy flagowiec Samsunga. Galaxy S10 oraz Galaxy S10e zostały rozebrane przez serwis iFixit, który ocenił stopień prostoty naprawy. Urządzeniom udało się uzyskać jedynie 3 na 10 możliwych do zdobycia punktów. Wszystko przez… klej.

Galaxy S10
fot. iFixit

Chcemy, żeby nasze urządzenia, szczególnie te najdroższe były coraz bardziej dopracowane. Pragniemy, aby zaskakiwały smukłością i niską wagą. Problem w tym, że miniaturyzacja i pakowanie do konstrukcji oraz wymyślniejszych modułów powoduje, iż ich naprawa staje nie niezwykle trudna, niekiedy wręcz niewykonalna.

Galaxy S10 i S10e trudne w naprawie

Specjaliści z iFixit rozbierają urządzenia mobilne, oceniając możliwości ich naprawy. Rzeczony serwis dobrał się w zasadzie do większości sztandarowych urządzeń popularnych producentów elektroniki użytkowej. Oczywistą oczywistością jest to, że serwisanci zdecydowali się sprawdzić także świeżynki w ofercie Samsunga.

Na tapet wzięto zarówno model Galaxy S10, jak i jego słabszą wersję Galaxy S10e. Niestety, rezultat „testu” okazał się niezbyt przyjazny dla tytułowego producenta. Okazało się bowiem, że sprzęt ten ciężko nazwać przyjemnym do naprawy. Ogromna ilość kleju, który spaja elementy, sprawia, że wymiana uszkodzonych podzespołów często wiąże się z uszkodzeniem innych. Chcąc wymienić wadliwy port USB-C, należałoby wymienić całą płytę główną, a zapewniam, że nie jest to gra warta świeczki.

Biorąc pod uwagę powyższe, warto zastanowić się nad potencjalnym zakupem urządzenia. Faktem jest to, że zarówno Galaxy S10, jak i S10e są smartfonami niezwykle funkcjonalnymi i sprawiającymi wrażenie solidnych. Niestety, powierzchowność nie idzie w parze z prostotą naprawy „wnętrza”. Koszt wymiany pozornie drobnego elementu w wielu przypadkach może okazać się nieopłacalny. Tak zwane osoby kupujące portfelem powinny mieć to na uwadze.

Szukacie łatwiejszych do naprawy smartfonów? Świetnie, koniecznie sprawdźcie naszą ofertę.

Źródło: iFixit

Related posts

Leave a Comment