You are here
NAS jako cyfrowy album – dziel się swoimi zdjęciami z innymi artykuły News 

NAS jako cyfrowy album – dziel się swoimi zdjęciami z innymi

Po co komu pokaźna kolekcja zdjęć, gdy nie może pokazać jej innym osobom? Nawet jeśli tradycyjne albumy zostały zastąpione przez ich cyfrowe odpowiedniki, to czy nie lepiej mieć stały dostęp do znacznie pojemniejszej bazy danych, co gwarantuje posiadanie NAS-a?

NAS album Slide

W przypadku dysków sieciowych „Asustora” producent starał się, by przeglądanie i dzielenie się zdjęciami nie nastręczało zbytnich trudności. Wystarczy po zalogowaniu do systemu „ADM” wejść w zakładkę „App Central” i pobrać aplikację „Photo Gallery” oraz „AiFoto”, i pamiętać o ustawieniu najważniejszej opcji: dostępności zdjęć dla innych osób.

Kto tu rządzi?

W tym celu przy tworzeniu nowego albumu należy określić, kto będzie mógł z niego korzystać: czy będzie to publiczna galeria otwarta dla każdego, kto będzie mieć do niej link, folder chroniony przez hasło, a może album otwarty dla konkretnych użytkowników, wskazanych przez administratora.

NAS album Screen

Lubię to!

Każdy, kto zyska dostęp do przeglądania albumu ze zdjęciami, będzie mógł także udostępniać fotki przez „Facebooka”, „Google+”, „Twittera” czy „Plurka” – wystarczy kliknąć w przycisk „Share to” ulokowany na górnym (Photo Gallery) lub dolnym panelu (AiFoto). Nawet jeśli zdjęcie nie trafi na żaden portal społecznościowy, to nadal pod każdym z nich inni użytkownicy mogą  zostawiać komentarze.

Zawsze tam, gdzie ty


O ile „Photo Gallery” służy do zarządzania zdjęciami z poziomu samego NAS-a, o tyle aplikacja „AiFoto” przeznaczona jest dla urządzeń mobilnych. Po zalogowaniu na swoje konta można od razu przełączać się między albumem zapisanym na telefonie (album lokalny) a tym utworzonym na NAS-ie (album online) – w tym celu wystarczy na samym początku przesunąć palcem po ekranie dotykowym w lewo lub prawo. Istnieje też opcja ściągnięcia albumu online na telefon.
 
Źródło: Asustor

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment