You are here
Netflix na Allegro, czyli jak 60 dni w super cenie zniknie z serwisu artykuły News 

Netflix na Allegro, czyli jak 60 dni w super cenie zniknie z serwisu

Żyjemy w pięknych czasach, które pozwalają użytkownikom na to, by dostęp do treści na życzenie, był w większości bezproblemowy. Coraz więcej platform oraz coraz więcej materiałów, które sprawiają, że wychodzenie z domu zdaje się być zbędę. Teraz zniknie możliwość kupowania dostępu do Netflix na Allegro, ale czy to coś zmieni?

Netflix na Allegro

Ile kosztuje dostęp do najpopularniejszego serwisu streamingowego? Niewiele, bo za miesięczną możliwość oglądania treści na Netflix, zapłacimy 34 złote. Wprawdzie będzie to konto, które pozwala na oglądanie tylko na jednym urządzeniu i bez możliwości przełączenia rozdzielczości na HD czy Ultra HD, ale to dalej niewiele. Bądźmy szczerzy, to mniej niż wynosi jedno wyjście na piwo ze znajomymi. Nie przeszkodziło to jednak w tym, żeby na Allegro pojawiały się aukcje, które tą kwotę jeszcze obniżały. Teraz ma się to zmienić.

Netflix na Allegro

Aukcje, gdzie można wykupić roczną subskrypcję na Netflix w najwyższej jakości, kosztują na serwisie około 150 złotych. Jeżeli przyjrzymy się kosztom, coś nam się nie będzie zgadzało. Oczywiście na danej aukcji dostajemy dostęp do usługi, ale szanse na to, że będzie on na takich samych warunkach, jak w przypadku wykupienia jej od serwisu, są żadne. Trafi do nas jedno konto, a to oznacza, że kolejne trzy osoby będą je z nami współdzieliły. Dalej jednak znajdują się chętni na takie aukcje, bo skoro można płacić mniej, to czemu nie. Tylko, że takie zabiegi nie służą nikomu, a już najpewniej nie w dłuższej perspektywie.

Oczywiście, zawsze jest lepiej płacić mniej, niż więcej. Tylko, że Netflix na Allegro (i inne platformy takie jak Showmax, HBO Go, Amazon Prime itd.) z możliwością tańszego dostępu, to oszustwo. Sama firma przymyka oko na tego typu zachowania, bo finalnie i tak pieniądze trafiają na jej konto. Gorzej, że im więcej osób to robi, tym mniejsze wpływy. Im mniejsze, tym mniej pieniędzy na finansowanie nowych produkcji lub co gorsza, podniesienie cen za miesięczny dostęp. Pisaliśmy już o tym, że Netflix planuje wprowadzić kolejny plan taryfowy, a może być tylko gorzej. Oczywiście nikt wprost nie powie, że chodzi o pieniądze oraz zbyt wolny przyrost nowych użytkowników, ale to chyba coś, czego tłumaczyć nie trzeba.

Dostęp na życzenie

Praktyka sprzedawania kont na Allegro czy w ogóle na jakimkolwiek serwisie aukcyjnym, nie jest niczym nowym. Teraz ten największy portal na naszym rynku wprowadził aktualizację swojego regulaminu, gdzie możemy przeczytać, że przedmiotem aukcji oraz ofert nie będą mogły być „kody, hasła, tokeny, klucze lub konta”. Nie będzie dotyczyło to kart podarunkowych, które są w ofercie niektórych dostarczycieli, ale pod warunkiem, że to oni będą je sprzedawać. Powinno to znacznie ukrócić proces sprzedaży kont współdzielonych na Netflix czy Showmax.

Allegro to wprawdzie najpopularniejszy portal aukcyjny i to bardzo dobry ruch z jego strony, ale dobrze wiemy, że cały proceder przeniesie się gdzie indziej. Znalezienie na OLX tego samego zajęło nam 6 sekund. Dodajmy do tego zamknięte grupy na Facebook’u, gdzie handel takimi kontami to codzienność. Zastanawiające jest to, że bardzo długo zależało nam na tym, by mieć dostęp do tego, co mają zachodni sąsiedzi. W chwili kiedy to nastąpiło, robimy jednak wszystko, by oszukiwać i płacić jak najmniej.

Laptopy czy smartfony, gdzie odpalicie dla siebie dowolne VOD, znajdziecie pod tym adresem internetowym.

Źródło: Allegro / Netflix

 

Related posts

Leave a Comment