nexus6p

Nexus 6P klonem ZTE Grand S?

Jesteśmy świeżo po premierze dwóch nowych smartfonów serii Nexus. Jednym z nich jest Nexus 6P, wyprodukowany przez Huawei’a, a drugim Nexus 5X od LG. ZTE twierdzi, że model pochodzący z Chin, jest zbyt podobny do ich słuchawki – Grand S.

nexus6p

Lu Qian Hao, zajmuje się marketingiem w firmie ZTE i to właśnie on dopatrzył się podobieństwa. Chodzi oczywiście o aparat fotograficzny, a raczej jego zabudowę. Google podczas konferencji wyjaśniło, że tak skonstruowana obudowa umożliwiła zastosowanie lepszej matrycy, która pozwoli zrobić świetne zdjęcia. Nie wiadomo, czy sprawa finalnie skończy się w sądzie, czy była to luźna wypowiedź Pana z ZTE. Patrząc na tył urządzenia, możemy dopatrzyć się również podobieństwa do słuchawek Motoroli, która na razie nic nie mówi o plagiacie. Być może Lu Qian Hao chce po prostu przypomnieć ludziom, o smartfonie ZTE Grand S i wypromować go na Nexusie 6P. Jeśli tak, to wątpię, żeby mu się to udało.

Wiele urządzeń jest teraz do siebie podobnych. Dobre, przemyślanie rozwiązania są po prostu powiela, kopiuje, zamiast marnować czasu na ich odtworzenie. Trzeba korzystać z tego, co już mamy. Oczywiście wtedy dochodzi do plagiatu albo pozwania o plagiat. Uważam, że w dziale technologii, gdzie  często powiela się pewne rozwiązania,  jest to nieracjonalne. Huawei tworząc model P8 skopiował praktycznie iPhone’a 6 i dobrze zrobił, no bo trzeba wzorować się na najlepszych. Nakładka systemowa również jest bliźniaczo podobna do iOS’a. Pomówienie ZTE jest niczym innym jak próbą zdobycia rozgłosu na podstawie niewielkiego podobieństwa dwóch smartfonów, a jeśli dojdzie do sprawy w sądzie to z pewnością wygra Huawei. 

źródło: pocketnow

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...