lumee 750x300 1

Nie potrzebujesz dobrego produktu, potrzebujesz Kim Kardashian

Do czego przysłużyły się smartfony? Możemy wysyłać maile, korzystać z aplikacji i robić całą masę innych rzeczy za pomocą jednego urządzenia. Ale nie oszukujemy się, smartfony przyczyniły się też do najgorszej rzeczy, która spotkała nas w XXI wieku. Do selfi, które teraz wchodzi na wyższy poziom.

lumee 750x300 1

Aparaty w smartfonach powinny służyć do robienia zdjęć i w sumie do tego są wykorzystywane. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że częściej używane są te umieszczone na przednim panelu. Z gorszymi matrycami i oświetleniem. Nie przeszkadza to w strzelaniu setek selfie, które potem lądują na Instagramie i zbierają serduszka.

W zeszłym roku największym i najbardziej niezrozumiałym hitem okazał się kijek do selfie. Urządzenie, z którego wstyd korzystać publicznie, znalazło miliony nabywców na całym świecie. Ale dla wielbicieli dziubków to za mało. By w pełni cieszyć się możliwościami przedniego aparatu brakowało jednego – naprawdę dobrego oświetlenia. I tak narodziło się LuMee. Pomysł wpadł do głowy Allana Shoemake’a, gdy rozmawiał przez Skype’a ze swoja córką. Zastanowiło go, dlaczego jej twarz zawsze jest gorzej oświetlona i niewyraźna. Tak powstał pierwszy prototyp LuMee, czyli pokrowca na smartfona, który na ramkach ma umieszczone światła LED.

lumee 750x300 2

Robienie selfie stało się więc znacznie prostszym zajęciem, a zdjęcia są nie tylko ostrzejsze, ale także wyraźniejsze. I o tym pomyśle nic byśmy nie pisali, gdyby nie fakt, że LuMee jest diabelnie drogie i w przygotowanych przez producenta wariantach, zupełnie niepotrzebne. Można je nabyć dla iPhone’a 5/5s, 6/6s/6 Plus oraz Samsunga Galaxy S6. Jeżeli zauważyliście, że wyżej wymienione telefony mogą wykorzystywać swój ekran do doświetlania zdjęć, macie rację. Fakt, że LuMee daje większe światło i można z niego korzystać widząc jednocześnie wyświetlacz, nie usprawiedliwia ceny. Urządzenie kosztuje bowiem ponad 50 dolarów, czyli około 200 złotych.

Produkt wychwalała sama Kim Kardashian i to w dużej mierze przyczyniło się do sukcesu, który wydaje się być dziełem marketingu. Jeżeli królowa celebrytek nie pokazałaby LuMee na swojej stronie, urządzenie zniknęłoby w czeluściach Internetu. I może tak byłoby dla wszystkich lepiej.

Źródło: LuMee
Fot: jw., KimKardashianWest

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...