iPhone 8

Nieautoryzowany serwis naprawił ci iPhone’a? Po aktualizacji do iOS 11.3 smartfon przestanie działać

Ze względu na wysokie koszty napraw iPhone’ów u Apple oraz resellerów, użytkownicy często wybierają opcję tańszą, czyli nieautoryzowany serwis. W przypadku iSprzętu nie jest to jednak rozwiązaniem dobrem, o czym przekonali się użytkownicy iPhone’ów 8.

iPhone 8

Użytkownicy smartfonów iPhone 8 zaczynają donosić o poważnych problemach z urządzeniami, które pojawiają się po wykonaniu uaktualnienia systemu iOS do wersji 11.3. Telefony po zakończonym procesie najzwyczajniej w świecie odmawiają posłuszeństwa i stają się bezużyteczną elektroniką. Na ten moment problem dotyczy tysięcy użytkowników.

Nieautoryzowany serwis iPhone’a 8

Użytkownicy smartfonów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie skarżą się na to, że ich smartfony po aktualizacji do iOS 11.3 przestają działać prawidłowo. Objawia się to brakiem jakiejkolwiek reakcji na dotyk, co uniemożliwia korzystanie z urządzenia. Jedną cechą wspólną wszystkich przypadków jest to, że smartfony naprawiane były przez nieautoryzowany serwis. Wymiana wyświetlacza, choć tańsza, skończyła się dla wielu osób nie najlepiej.

Apple nie zabrało jeszcze głosu w sprawie, czemu w zasadzie się nie dziwie. Użytkownicy, decydując się na naprawę w punkach, które mogą nie posiadać odpowiednich części oraz narzędzi, ryzykują. Zyskiem wynikającym z ryzyka jest niższy koszt wymiany danego podzespołu. W tym przypadku — ekranu. Niestety, ryzyko oznacza, że coś może pójść “nie tak”.

Animated GIF - Find & Share on GIPHY

Nie pierwszy i nie ostatni raz

Podobnie przedstawiała się sprawa wymiany czujnika Touch ID, o której głośno zrobiło się dwa lata temu. Nieautoryzowany serwis iPhone’a mógł zakończyć się uszkodzeniem i niemożnością skorzystania z czytnika linii papilarnych.

Wiem, że zabrzmi to jak głos przesadnego fana Apple, ale wierzę w to, że Apple czyni to dla dobra swoich użytkowników. Użytkowników, którzy niejednokrotnie wydali na sprzęt trzy, cztery, a nawet pięć tysięcy złotych. Firma nie musi sprawdzać, jak zachowa się iPhone, w którym zamontowane zostaną nieoryginalne zamienniki. Użytkownicy, decydując się na tańszą naprawę przez nieautoryzowany serwis, są świadomi ryzyka. Zgodzicie się ze mną?

Źródło: Motherboard

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...