Niebawem do sprzedaży trafi Apple Watch

Coraz większą popularnością cieszą się smartwatche i wielu producentów wypuszcza takie urządzenia. Ceny są bardzo zróżnicowane i zależne w głównej mierze od możliwości zegarka oraz jego wyglądu. Apple bardzo późno pokazało swój produkt, ale czy warto było czekać?

apple

Fani marki byli bardzo zniecierpliwieni i wyczekiwali jakichkolwiek informacji, no i się doczekali. Apple Watch będzie można zakupić w przedsprzedaży już 10.04.2015, a do sklepów zawita dopiero 24.04.2015. Początkowo tylko w wybranych krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Chinach, Hongkongu, Japonii, Australii. Proces zakupu poprzez pre-order jest dosyć skomplikowany. Aby w dniu premiery odebrać urządzenie, trzeba złożyć rezerwację oraz poinformować, w którym salonie chcemy dokonać odbioru.

Apple właśnie opublikowało krótkie filmy, na których można przyjrzeć się opcjom smartwatcha. Niestety nie widać, na nich zbyt wiele. Przewijanie treści na ekranie urządzenia wydaje się nieporęczne. Służy do tego pokrętło, umieszczone z boku obudowy. Jest wiele możliwości personalizacji tarczy, zmiany koloru, stylu, czy też tła. Aplikacja Message to prosty program, do odpisywania i odczytania wiadomości. Nie ma możliwości bezpośredniego wpisywania tekstu, jest kilka wzorów do wyboru i można dograć nowe przez iPhona. Ciekawym rozwiązaniem jest mierzenie pulsu poprzez dotknięcie dwoma palcami ekranu. Posiadacze zegarków, ze znaczkiem nadgryzionego jabłka, będą mogli wysyłać sobie rysunki, oraz grafiki za pomocą funkcji „Digital Touch”.

http://www.youtube.com/watch?v=LHdVkPrdRYg

Apple Watch będzie oferowany w trzech wersjach: Apple Watch, Apple Watch Edition, Apple Watch Sport. Ceny mają się zaczynać od 349$ a kończyć na kwocie 17 000$, to sporo. Znajdą się jednak ludzie, którzy wyłożą nie małą kasę na ten zegarek, ale czy wart jest swojej ceny? Zależy to od tego, czy producenci będą wspierać urządzanie i wypuszczą na nie swoje aplikacje, dotychczas zrobił to tylko producent.

źródło: macrumors

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...