Nighthawk R8000 – trójstrumieniowy router Netgeara już w Polsce

Trzy zakresy, platforma Broadcom 5G Wifi XStream oraz technologia koncentrowania wiązki sygnału Netgear Beamforming – właśnie to i wiele więcej zaoferuje nam tytułowy Router. Zainteresowani? Jeśli tak to mamy świetną wiadomość – sprzęt jest już dostępny w Polsce.

61z5Z5SVcbL. SL1350 -816x544

Przywykliśmy do urządzeń dwuzakresowych, których niewątpliwą zaletą jest kompatybilność z zarówno nowym sprzętem obsługującym pasmo 5 GHz, jak i tym starszym wykorzystującym częstotliwość 2,4 GHz. Teraz za sprawą najnowszej propozycji firmy Netgear możemy cieszyć się jeszcze większą wygodą. Otóż router Nighthawk R8000 sam zoptymalizuje połączenie z każdym „dopiętym” do naszej sieci urządzeniem, dobierając indywidualne prędkości graniczne, jak również pasmo. Ale to jeszcze nic…

Większość Routerów dwuzakresowych posiada pewne ograniczenie, przez które jedna prędkość jest dzielona pomiędzy różne zadania (np. pobieranie muzyki czy gra sieciowa). W przypadku najnowszego modelu Netgeara, osiągającego prędkość do 3,2 Gbps problem taki nie występuje – sygnał przyznawany jest dla każdego zadania z osobna.

Dzięki procesowi dual core, taktownemu zegarem 1GHz, wspartemu dodatkowymi jednostkami funkcyjnymi, urządzenie bez problemu poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami. Wszystko to bez irytujących zacięć czy przestojów w dostępu do interenetu.

Wspomniałem o obsłudze Beamforming+. Otóż jest to w pełni zautomatyzowana technologia pozwalająca skoncentrować wiązkę sygnału (na linii router-urządzenie) w stopniu znacznie poprawiającym wydajność połączenia. Jest to szczególnie istotne dla osób korzystających z dobrodziejstw wideo połączeń czy telefonu internetowego (VoIP).

R8000 pozwala również na zarządzenie, przechowywanie oraz współdzielenie plików użytkownika. Jest to możliwe dzięki portowi SuperSpeed USB 3.0, pod który możemy podpiąć np. dysk zewnętrzny. Wszystko to będzie oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Wisienką na torcie jest obsługa VPN’ów (darmowy URL, SPI, NAT oraz podwójny Firewall).

Cena Routera wydaje się rozsądna nawet dla domowego power usera. W kwocie ok. 1100 zł otrzymujemy naprawdę bogaty zestaw funkcji. Jak dla mnie – propozycja nader uczciwa.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...