Nintendo Switch

Nintendo Switch – data premiery, ceny oraz szczegóły dotyczące zestawu

Japończycy zorganizowali konferencje, na które to podzielili się z fanami informacjami na temat najnowszej konsoli Nintendo Switch. O urządzeniu wiemy już prawie wszystko.

Nintendo Switch

W końcu możemy mówić o komplecie informacji dotyczących nadchodzącej konsoli Japońskiego producenta. Dotychczasowo firma pochwaliła się jedynie zwiastunem, na którym ujawniono tylko część danych. Po dzisiejszej konferencji wiemy już, czy warto w ogóle rozważać zakup nowego tworu koncernu.

Nintendo Switch po konferencji

Dzięki dzisiejszej transmisji dostępnej tutaj dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy, z których należy wymienić to, że:

  • Nintendo Switch trafi do sklepów w Japonii, USA i Europy już 3 marca.
  • Za sprzęt (poza starym kontynentem) przyjdzie zapłacić 299 dolarów. Nie zdradzono Europejskiej ceny, lecz mówi się o kwocie 299 euro.
  • Wraz z konsolą zadebiutują (tego samego dnia) najnowsze gry dedykowane Switch. Mowa o The Legends of Zelda: Breath of the Wild oraz nowych odsłonach Super Mario
  • Urządzenie sprzedawane będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej oraz wykorzystującej niebieskie i czerwone akcenty
  • Zniesiono blokadę regionalną
  • W pudełku znajdziemy akcesoria – kontrolery joy-con, ładowarkę, podstawkę, uchwyt, smyczkę oraz kabel HDMI
  • Specyfikacja (cząstkowa) prezentuje się następująco: 6,2-calowy ekran 720p, 32 GB flash, microSD, NFC, żyroskop, czujnik ruchu, czujnik podczerwieni.
  • Tryb sieciowy będzie płatny, co akurat nie powinno dziwić nikogo. Podobnie postępuje Microsoft (Xbox Gold) oraz Sony (PS Plus)

Jak widzicie – Nintendo Switch zapowiada się naprawdę interesująco. Jeśli firma skupi się na wzmocnieniu dystrybucji oraz wielokanałowej promocji – sukces będzie tak właściwie czystą formalnością.

Źródło: Nintendo

Dodaj komentarz

1244 More posts in Gry category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...