Nocna premiera Wiedźmin 3 Dziki Gon

W nocy z 18 na 19 maja w warszawskim Blue City miała miejsce premiera trzeciej części Wiedźmina. CD Projekt w związku z tym zorganizował spotkanie z twórcami gry, a także prezentację dla graczy.

Dotarliśmy na miejsce znacznie wcześniej, aby rozejrzeć się i odprężyć się przy początkowych fragmentach gry, które były udostępnione graczom na standach z konsolami PS4. Wyjątkowo, jak na polski rynek, CD Projekt organizował wydarzenie razem z Sony Polska, które na tą okazję zaopatrzyło patio w Blue City w kilka standów z konsolami i grą Wiedźmin, a także zatrudniło hostessy w charakterystycznych koszulkach z napisami 4theplayers. Jeśli chodzi o publikę, to ilość gości i chętnych na kupienie gry przekroczyła najśmielsze oczekiwania CD Projekt, ponieważ na miejscu pojawiły się nieprzebrane tłumy fanów Geralta.

Zainteresowanie samą grą było niesamowite, zwykli kupujący nie mieli szansy się dostać do sklepu nie stojąc przynajmniej godziny w gigantycznej kolejce. Jak widać polska publiczność kocha swoich rodzimych twórców gier, zwłaszcza kiedy organizują wydarzenie z takim rozmachem, aby uczcić premierę długo oczekiwanej gry. Nocne premiery w Polsce stają się zwyczajem i pokazują jak bardzo zaangażowani w bieżący rozwój wydarzeń na rynku są polscy gracze.

Wieczorną premierę w Blue City można zatem uznać za udaną, podobnie jak dzieło CD Projekt. Przymiotnik „udany” jednak nie w pełni opisuje nowego Wiedźmina, bardziej celnym określeniem w przypadku tej gry jest „zapierający dech w piersiach”. Różnica graficzna między wersjami konsolowymi, a komputerowymi jest niemal niezauważalna, a CDPRed poprawił jeszcze wydajność na konsolach odpowiednim patchem.

Ciekawostką jest, że Pani Premier Ewa Kopacz oraz kandydat na prezydenta Bronisław Komorowski również wzieli udział w premierze, jednak nie uczestniczyli w nocnym wydarzeniu w Blue City tak jak reszta fanów gry, a zostali zaproszeni do studia na prywatną audiencję z twórcami gry. Można oczywiście poddać w wątpliwość czy Bronisław Komorowski gra w tytuły z Białym Wilkiem, jednak kampania wyborcza jak wiadomo trwać musi. Pani Premier pochwaliła twórców i wraz z obecnym Prezydentem odebrała swoją kopię gry. Nie musimy przypominać o podobnym zabiegu z drugą częścią gry, jednak wówczas był to akt promocji przemysłu elektronicznego w naszym kraju, a nie postaci ze sceny politycznej.

Zapraszamy do przeczytania naszych materiałów związanych z Wiedźminem 3 i życzymy przyjemnej (i długiej) gry.

 

___________________
 
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz
zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...