Nokia 625 – mocna klasa średnia

Fiński producent planował na dziś „coś dużego”.  O ile sama premiera nowego smartfona nie jest niczym nadzwyczajnym, o tyle już rozmiar zastosowanego w Lumii wyświetlacza może przykuć naszą uwagę.

625dsc09092mat800

Nokia postanowiła iść śladem producentów topowych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida i w swoim najnowszym modelu z linii Lumia, umieściła duży (4,7 cali) ekran. To bardzo dobra wiadomość, szczególnie, że został on wykonany w technologii IPS i pokryty hartowanym szkłem Gorilla Glass 2. Niestety urządzenie oferuje kiepską jak na te czasy rozdzielczość 800 x 480 (201ppi), co może ostudzić zapał przyszłych klientów.

625dsc09100mat800

W Lumii 625 zastosowano dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem taktowanym 1.2 GHz. Całkiem przyzwoicie, lecz mała pamięć RAM (512 MB), mimo wydajnego procesora, będzie skutkowała brakiem dostępności bardziej wymagających aplikacji oraz gier w Windows Phone Store.

5-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania filmów w HD powinien wystarczyć smartfonowym miłośnikom fotografii. Specjalnie dla nich Nokia przygotowała zestaw aplikacji usprawniających funkcje aparatu.

625dsc09101mat800

Czytając wczorajsze nagłówki artykułów zapowiadających pojawienie się „czegoś dużego” w ofercie fińskiego producenta, można było mieć naprawdę duże oczekiwania. Niestety okazuje się, że słuchawka nie przyciągnie nas do siebie ani mocną specyfikacją, ani dobrym aparatem. Czym zatem może zachęcić przyszłych nabywców? Ceną!!! Ta ma oscylować w granicach 290 dolarów na wolnym rynku, co czyni z nowej Lumii ciekawą propozycję dla osób z ograniczonym budżetem.

 

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...