Nokia Asha 500, 502 i 503 – funkcjonalność w niskiej cenie

Nowe Lumie to nie jedyne urządzenia zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji Nokia World 2013. Finowie pokazali również kolejne słuchawki z linii Asha.

nokiaasha503group

Nowe słuchawki z serii Asha w dalszym ciągu występują w wielu kolorach, lecz tym razem zostały pokryte dodatkową, przeźroczystą warstwą plastiku. Taki zabieg sprawia wrażenie obcowania z kostką lodu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem, dlatego też ciężko na tę chwilę ocenić jak będzie z wytrzymałością przeźroczystego panelu.

Najtańszy z opisywanych telefonów to Asha 500, kosztująca, zaledwie 69 dolarów. Cena naprawdę przyzwoita, czego niestety nie można powiedzieć o podzespołach. Z drugiej strony cała linia urządzeń jest kierowana na rynki rozwijające się, a jak wiadomo tam cena gra główną rolę. W pięćsetce znajdziemy 2.8 calowy ekran QVGA, 2 Mpix aparat oraz 64 MB pamięci (z możliwością rozszerzenia poprzez gniazdo MicroSD do 64 GB).

Asha 502 wygląda już znacznie ciekawiej, choć dalej bez szału. Wyświetlacz w stosnku do tańszego modelu został nieznacznie powiększony, osiągając przekątną 3 cali. Aparat, tak w sumie to co znajdziemy w modelu 502 zasługuje już na miano aparatu, to 5 Mpix matryca z możliwością doświetlenia zdjęć diodą LED. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za opisywaną słuchawkę sięga 89 dolarów, jednak pamiętajmy, że nie jest to oficjalna cena w Polskiej dystrybucji.

Ostatni, lecz wzbudzający największe emocje model Asha 503 prezentuje się o wiele lepiej niż poprzednicy. 3 calowy ekran został pokryty chemicznie utwardzanym szkłem Gorilla Glass 2, aparat znany z Asha 502 oraz moduły łączności takie jak WiFi i 3.5G. Cena: 99$.

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia będą dostępne również w specjalnych wersjach na dwie karty Sim, co jest dość często spotykaną sytuacją na „uboższych” rynkach.

Nietaktem byłoby, gdybym nie napisał o współpracy Nokii z jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych WhatsApp. Od teraz wspominana aplikacja będzie preinstalowywana na każdym urządzeniu z serii Lumia. W dobie Facebook Messenger, chyba nie jest to najrozsądniejszy ruch. Mimo to brawo dla Nokii za starania.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...