You are here
Nokia Asha 500, 502 i 503 – funkcjonalność w niskiej cenie News 

Nokia Asha 500, 502 i 503 – funkcjonalność w niskiej cenie

Nowe Lumie to nie jedyne urządzenia zaprezentowane podczas dzisiejszej konferencji Nokia World 2013. Finowie pokazali również kolejne słuchawki z linii Asha.

nokiaasha503group

Nowe słuchawki z serii Asha w dalszym ciągu występują w wielu kolorach, lecz tym razem zostały pokryte dodatkową, przeźroczystą warstwą plastiku. Taki zabieg sprawia wrażenie obcowania z kostką lodu. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z podobnym rozwiązaniem, dlatego też ciężko na tę chwilę ocenić jak będzie z wytrzymałością przeźroczystego panelu.

Najtańszy z opisywanych telefonów to Asha 500, kosztująca, zaledwie 69 dolarów. Cena naprawdę przyzwoita, czego niestety nie można powiedzieć o podzespołach. Z drugiej strony cała linia urządzeń jest kierowana na rynki rozwijające się, a jak wiadomo tam cena gra główną rolę. W pięćsetce znajdziemy 2.8 calowy ekran QVGA, 2 Mpix aparat oraz 64 MB pamięci (z możliwością rozszerzenia poprzez gniazdo MicroSD do 64 GB).

Asha 502 wygląda już znacznie ciekawiej, choć dalej bez szału. Wyświetlacz w stosnku do tańszego modelu został nieznacznie powiększony, osiągając przekątną 3 cali. Aparat, tak w sumie to co znajdziemy w modelu 502 zasługuje już na miano aparatu, to 5 Mpix matryca z możliwością doświetlenia zdjęć diodą LED. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za opisywaną słuchawkę sięga 89 dolarów, jednak pamiętajmy, że nie jest to oficjalna cena w Polskiej dystrybucji.

Ostatni, lecz wzbudzający największe emocje model Asha 503 prezentuje się o wiele lepiej niż poprzednicy. 3 calowy ekran został pokryty chemicznie utwardzanym szkłem Gorilla Glass 2, aparat znany z Asha 502 oraz moduły łączności takie jak WiFi i 3.5G. Cena: 99$.

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia będą dostępne również w specjalnych wersjach na dwie karty Sim, co jest dość często spotykaną sytuacją na „uboższych” rynkach.

Nietaktem byłoby, gdybym nie napisał o współpracy Nokii z jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych WhatsApp. Od teraz wspominana aplikacja będzie preinstalowywana na każdym urządzeniu z serii Lumia. W dobie Facebook Messenger, chyba nie jest to najrozsądniejszy ruch. Mimo to brawo dla Nokii za starania.

Related posts

Leave a Comment